REKLAMA
Data dodania: 11.02.2011
Nie warto się z nią ścigać
Nie warto się z nią ścigać
Fot. KPP Pisz
Nieoznakowana Skoda SUPERB sedan 3,6 FSI 4x4 z wideorejestratorami wyjedzie na drogi powiatu piskiego. Pojazd ten będzie nową bronią policjantów piskiej drogówki w walce z piratami drogowymi

Supersamochód, który trafi do piskich policjantów napędzany jest benzyną, ma silnik o mocy 191 kW, pojemność 3597 cm, maksymalną prędkość 250 km/h, przyspieszenie - 6,5 s, wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów. W wyposażeniu auta znajdujaą się także, umieszczone za tylną szybą pojazdu, ledowe tablice świetlne do wysyłania poleceń przykładowej treści "STOP POLICJA", " JEDŹ ZA MNĄ", videorejestrator oraz zestaw komputerowy z drukarką i oprogramowaniem.

- Ogromnie cieszę się, że policjanci będą dysponować takimi autami - powiedział Adam Kornacki - dziennikarz TVN Turbo. - Są one z zewnątrz dość niepozorne, natomiast ich środek kryje mnóstwo atutów. Bardzo mocny silnik i moc obrotowa, duży rozkład osi, napęd na cztery koła zdecydowanie poprawi trakcję, szczególnie, że te auta muszą często jechać znacznie szybciej. To inwestycja w bezpieczeństwo. Ta maksymalna wersja, to sama w sobie limuzyna, a znakomita pozycja za kierownicą na pewno wpłynie na komfort pracy policjantów.   

Samochód do Pisza trafi jako jeden z 12 nieoznakowanych aut wyposażonych w videorejestratory zakupionych przez komendę wojewódzką w ramach realizacji projektu "Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez doposażenie jednostek Policji w sprzęt transportowy i kontrolno – pomiarowy".

Wartość jednego samochodu to 136.700,00 zł.

- Skoda Superb to dobry wybór dla „drogówki” Warmii i Mazur - powiedział Bartosz Sapota, dyrektor akademii techniki jazdy House of Drive, były redaktor tygodnika „Motor”. W codziennej pracy policjanci z „pościgówki” muszą dysponować samochodem o mocy i szybkości wyższej niż w standardowym aucie, by w pościgu bezpośrednim jak najkrócej przebywać na nie swoim pasie ruchu. Silnik V6 3,6 FSI jest gwarantem dobrego przyspieszenia. I zachowuje przyzwoite spalanie jak na auto tej klasy. Na krętych mazurskich drogach znakomicie sprawdza się napęd 4x4, którego producentem jest Haldex.

- Z dużo większym spokojem pokonywałem zakręty między Szczytnem a Pasymiem tym samochodem, niż VW Passatem z napędem na przednią oś. - dodaje Sapota - Warto także docenić sam videorejestrator: nagrywa w obie strony i rejestruje dzwięk, posiada przyzwoitą optykę ze stablilizacją obrazu i co bardzo ważne jest wymyślony przez polskiego konstruktora. Uważam, że mazurska drogówka ma dobry sprzęt do wykonywania swojej pracy.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt