REKLAMA
Data dodania: 24.06.2009  |  wyświetlenia: 11819
Na Boysów przyszły tłumy
Na Boysów przyszły tłumy
We wtorkowy wieczór, od godziny 21.00, tłumy zmierzały na stadion miejski. Nie po to by oglądać wianki świętojańskie, które tej nocy były niewidoczne. Do Pisza przyjechał topowy zespół sceny disco polo - BOYS!

We wtorkowy wieczór, od godziny 21.00, tłumy mieszkańców zmierzały na stadion miejski w Piszu. Nie po to by oglądać wianki świętojańskie, które tej nocy były prawie niewidoczne. Do Pisza przyjechał topowy zespół sceny disco polo - BOYS!

Podczas supportującego występu zespołu biesiadnego "Fiesta" tylko nieliczni zgromadzili się pod sceną. Większość przygotowywała się do występu gwiazdy pod czerwonymi parasolami. Nie tylko pragnienie przyciągnęło piszan pod ochronne parasole. Ciemne chmury ze wschodu przyniosły se sobą deszcz i zapowiadało się nieciekawie. Jednak grupa biesiadna Fiesta odpędziła chmury, powtarzając kilka razy piosenkę "Ale fajnie jest..." i gdy przyszła kolej na występ Boysów, deszcz przestał padać! Tuż po godzinie 22.00 tłumy przyszły pod scenę, bo z kolumn wydobyły się znane wszystkim melodie.   

Zespół BOYS pochodzi z Mazur, co wokalista Marcin Miller kilkakrotnie powtarzał ze sceny. Swoje początki z muzyką mieli w 1991 roku na wiejskich zabawach i weselach w Prostkach pod Ełkiem. Na pierwszych kasetach można usłyszeć słowa: "A ja z wami się bawię w Prostkach na zabawie". Wtedy to było klasyczne disco polo, które słuchały, bądź pośrednio słyszały wszystkie pokolenia. Stary skład BOYS'ów się rozpadł - powstały zespoły Skaner i Maxel. A lider Boysów, Marcin Mlller, występuje dziś z czterema tancerzami.

I tak było w Piszu. Miller z czwórką tancerzy przebierał się w przeróżne stylowo kostiumy - od agentów CSI, przez klasyczne italiano po hiphopowe bluzy z czapeczką do tyłu. "Bojsi" wykonali klasyczne piosenki - można było usłyszeć takie hity jak "Wolność", "Chłop z Mazur", "Szalona", "Ostatni dzień, ostatnia noc". Marcin Miller udowodnił, że ma świetny kontakt z publicznością. Jest gwiazdą istniejącą na rynku muzycznym od osiemnastu lat. Podczas koncertu śpiewał nie tylko on. Wtórowała mu publiczność, która śpiewała każdą z piosenek znanego im repertuaru. Obserwując ludzi pod sceną można było dojść do wniosku, że nie było ani jednej piosenki, której publiczność by nie znała.

Zespół "BOYS" może poszczycić się wieloma nagrodami i osiągnięciami. Ogólnie posiada 5 platynowych płyt i 2 złote. W 1996 roku podczas wręczania nagród za osiągnięcia w W-wie w klubie Tango odebrał 3 statuetki "Victoria '96" za: zespół roku, Wokalista roku i płytę roku. 27.06.1995 roku w Opolu odebrał nagrodę jako jedyna grupa Disco Polo od TVP. W 1997 i 2001 na festiwalu w Ostródzie zajął 1 miejsce i zdobył nagrodę publiczności. W sumie zespół "BOYS" posiada 17 nagród wręczonych za swoje osiągnięcia. Koncertowali w Stanach Zjednoczonych, Grecji, Niemczech, Belgii, Austrii.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt