REKLAMA
Data dodania: 19.02.2011
Grzaniec rozgrzeje centrum
Grzaniec rozgrzeje centrum
Na zrewitalizowanym piskim rynku w niedzielę odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą Mazurski Festiwal Grzańca. Tego dnia nad centrum miasta będzie się unosił zapach ciepłego piwa, a na Piszan czeka wiele atrakcji muzycznych

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Grzaniec, czyli podgrzane piwo z miodem lub aromatycznymi przyprawami, to też dobry sposób na leczenie przeziębienia, chrypki. Pity w umiarkowanych uilościach wzmacnia odporność organizmu. Festiwal Grzańca to kolejna po Leśnych Smakach impreza plenerowa w Piszu o charakterze kulinarnym.

- Pragnę podkreślić, że nie chcemy w ten sposób namawiać do spożywania alkoholu. Chcemy wypromować lokalny produkt w postaci grzańca piwnego. Projektowi towarzyszyć będą różne formy aktywności co pozwoli na trochę inne promowanie Pisza - mówi Jan Alicki, Burmistrz Pisza - Przedsięwzięcie to jest działaniem kreującym wizerunek Pisza jako miejsca ciekawego, oferującego atrakcje także na zimę.

Gmina Pisz na realizację tego projektu otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 w kwocie 453 061, 22 zł.

Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w dwóch dużych namiotach. Pierwszy z nich będzie miejscem, w którym dwudziestu barmanów będzie rywalizować w konkursie na najlepszy mazurski grzaniec piwny. Najlepszy grzaniec zostanie wybrany przez publiczność, która będzie mogła oddać swój głos na wybrany napój. Autorzy najsmaczniejszych napojów otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Wykreowanie przepisu na mazurskiego grzańca ma pociągnąć za sobą skutki w postaci kojarzenia z nim miasta Pisz i jednoczesnego odwiedzenia go. Impreza to także promocja w mediach regionalnych i ogólnopolskich. Telewizja informacyjna TVP INFO będzie transmitowała imprezę na żywo. Pisz będzie także pokazany w ośrodkach regionalnych Telewizji Polskiej. Uzupełnieniem reklamy telewizyjnej będą reklamy prasowe i transmisje radiowe.

Drugi namiot przeznaczony będzie na atrakcje artystyczne. Na scenie wystąpią będący ostatnio na topie zespół "Volver" oraz Iwan Komarenko, współtwórca przeboju "Czarne oczy". Publiczność rozgrzewać będą także swoimi zabawnymi skeczami kabaret "Limo" i Andrzej Grabowski, znany jako Ferdek Kiepski z serialu "Świat według Kiepskich". Imprezę poprowadzi Maciej Rock.

Każdy z namiotów pomieści około siedmiuset osób. Na zewnątrz namiotów ustawione będą telebimy, na których przechodnie będą mogli śledzić przebieg wydarzeń. Impreza będzie miała charakter otwarty. Punktem kulminacyjnym będzie efektowny pokaz fajerwerków i laserów z podkładem muzycznym.

Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt