REKLAMA
Data dodania: 09.06.2024
Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu
To była muzyczna uczta dla miasta Pisza
8 czerwca w Sali Koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu odbył się koncert z cyklu "Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu", zorganizowany przez Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu.
Koncerty z cyklu "Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu" odbywają się corocznie, a udział w nich biorą, oprócz lokalnych artystów, również znakomici muzycy, występujący na co dzień na międzynarodowych scenach. Sobotni koncert zaszczycili swoją obecnością Bogdan Kułakowski i jego syn Maciej Kułakowski.


Wydarzenie prowadził Jan Popis - muzykolog, krytyk muzyczny i producent, juror i dyrektor artystyczny międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jego obecność na koncercie gwarantuje wysoki poziom prezentowanych treści, o czym doskonale wiedzą mieszkańcy Pisza, bo koncerty z cyklu "Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu" prowadzi nieprzerwanie od kilkunastu lat.


Organizatorem koncertów w ramach cyklu "Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu" jest Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu z jego dyrektorem Lechem Ostrowskim.


Koncert  daje szansę zaprezentowania lokalnej publiczności umiejętności wychowanków Ogniska Muzycznego. W tym roku zagrali: Kornelia Grzybowska (keyboard), Wiktoria Świderska (fortepian) i Tymoteusz Witkiewicz (fortepian).


Gościnnie wystąpił Robert Gorgoń (fortepian) i Tomasz Wesołowski (tuba).


Piski Chór Kameralny zaprezentował kilka utworów ze swojego repertuaru.


Wisienką na torcie był występ Kułakowskich - ojca i syna.


Prof. dr hab. Bogdan Kułakowski wykładowca i rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat konkursów pianistycznych, juror krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, wystąpił w Piszu z utworami Chopina.


Maciej Kułakowski - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wiolonczeli, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010, 2012 i 2013 oraz stypendysta Internationale Musikakademie w Fürstentum w Lichtensteinie. Zdobywca prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym m.in. I nagrody i nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego, 2015.

Jego interpretacja utworów Krzysztofa Pendereckiego zachwyciła piską publiczność, wywołując owacje na stojąco.


Kultura, z którą mamy okazję obcować dzięki inicjatorom jej krzewienia w naszym mieście, takim jak Ostrowski, daje nam szansę na poznanie warsztatu twórców, docenionych przez międzynarodowych krytyków. Za to jesteśmy wdzięczni i już czekamy na kolejne muzyczne wydarzenia.
Opinie i komentarze

Komentarze (2)

hmmm.... ognisko muzyczne swojemu miastu... i co na to miasto... po szkołach trzeba się tułać bo Szymborski rozwalił PDK i przefiukał 40 baniek, a końca budowy nie widać. Panie Kiński ta budowa i już na Pana konto idzie. Kiedy koniec tej budowy, ile jeszcze trzeba wydać żeby dokończyć ten rozbabrany przez Szymborskiego syf. Czy to prawda że stary strop nie wytrzymał obciążenia i się zapada. Panie KIński kiedy Pan zajmie, jako burmistrz stanowisko w sprawie tej budowy, kiedy będzie Pana oświadczenie. Mieszkańcy czekają na Pańskie stanowisko.

Ja na nic nie czekam lumpie

Ja czekam i chętnie taką informację przeczytam.

Ostrosłupa z harmoszką nie widać. Skandal

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt