REKLAMA
Data dodania: 14.12.2023
Pomnik Władysława Klementowskiego w naprawie
Trwa renowacja pomnika doktora
Trwają prace nad przywróceniem Pomnika doktora Władysława Klementowskiego do stanu z początku roku, tj. przed jego dewastacją.
W maju br. pomnik został zniszczony - połamano okulary na twarzy Klementowskiego, poważnie uszkodzono psa, a tablicę i murek obok wymazano sprayem.


Fot. Piszanin
Przez kilka miesięcy doktor Klementowski, w stanie wymagającym pilnej hospitalizacji, przesiadywał na skwerku przy szkole, by doczekać się wreszcie zainteresowania i pomocy.

27 października Gmina Pisz podpisała umowę z rzeźbiarzem Piotrem Bogdaszewskim, w ramach której zlecono naprawę monumentu. Aktualnie trwają prace naprawcze.

 
Fot. UM Pisz

Już jutro można będzie przysiąść na ławeczce, przywitać się z doktorem i zobaczyć, czy wszystko u niego po staremu.
Opinie i komentarze

Komentarze (8)

Kazac cyganiukom pilnować może to przynajmniej umiejo

To była osoba z powołaniem niesienia pomocy innym. Pomnik to tylko pomysł osoby, który zarobił kasę na projekcie. Ludzie obudźcie się. Modlitwa, jak za osoby w rodzinie. I tyle. Zdrowia i rozsądku w święta.

Jako dziecko byłem pacjentem Pana Doktora. Pamiętam też jego psa, który robił za dogoterapie (choć wtedy tak się to nie nazywało, przy czym osobiście wolę felinoterapie). Zniszczenie pomnika to akt bandytyzmu i zdziczenia. Sprawom powinno się wyrwać jaja (jako rodzaj najlagodniejszej sankcji). To był wspaniały człowiek, z empatia (choć szorstki - przy czym ta szorstkosc była tak specyficzna, że powodowała usmiech). Tak, takich ludzi coraz mniej w dzisiejszych czasach. Nie zmienia to jednak sytuacji, że powinien by tam przecież monitoring. A i patrol od czasu do czasu powinien nie tylko przejechać, ale też przepedzac pijakow i wlepiac mandaty za picie piwa etc. Co za dzicz. Masakra jakaś.

Kocopoły pan piszesz i smuty

Jest monitoring tylko nie ma komu go obslugiwac nikt w nadzym miescie nie uprawnien ani wykształcenia do obslugi tego nowoczesnego sprzętu

Dobry facet Klementowski :D

czy doktor Klementowski przyjmuje w ramach NFZ?

dlugo trzeba czekac?

Stasiu doktor obara przyjmie cię nawet na oddział i to na NFZ 😂

Dziś naprawią , a latem banda cyganów z rozpuszczoną dzieciarnią znowu zdewastują. Pomyśleć od razu o monitoringu. Jak dzicz wisieli na tym poniku. Nie wspominając o pijakach, którzy w amoku kłócili się, ze się posunąć nie chciał...

Moglibyśmy się nauczyć wiele kultury od Cyganów, Piszaninie. Od nich się odwal.

Szczególnie poszanowania cudzej własności i pracowitości.

Szczególnie jak robić darmowe zakupy .

Jak żyć z zasiłków, z dodatków na dzieci. Panowie to zwykli darmozjady. Jak jumać- brać kredyty na pijaków i towary w sklepach. Może akyrat ten aspekt kulturalny sobie darujmy. Póki co nie zaprezentowali w naszej lokalnej społeczności niczego wartościowego.

Od cyganów to się można tylko nauczyć jak godzinę chodzić po markecie z pełnym koszykiem, a przy kasie płacić być już tylko z wodą 0.5l

Wiec zabieraj swoich brudasow i won z Pisza cyganski zwisie

Dziękujęmy bardzo za zaangażowanie, które wykazało dwóch radnych gminnych, bo reszta nawet palcem nie kiwnęła. Widać, komu zależało na dobru tego pomnika.

Zaangażowani to byli mieszkańcy Pisza, których się pomija i umniejsza ich zasługi w powstanie pomnika.

Przytocz przynajmniej jedną zasługę dla tego pomnika, którą wykazałeś ty.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt