REKLAMA
Data dodania: 29.08.2023
Komiks stał się słuchowiskiem z okazji Światowego Dnia Czytania Komiksów
Za nami pierwsze piskie obchody Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Uczestnicy sięgnęli po komiks pt. „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion”, wydany na początku sierpnia w Muzeum Ziemi Piskiej.
W ramach obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów najnowsza publikacja opisująca historię Pisza została zaadoptowana na słuchowisko. Z udziałem zaproszonych wykonawców zaprezentowano opowieść o Piszu opartą na narracji i dialogach komiksu. Dodatkową trudnością było opisanie słowami ilustracji, by zaprezentować słuchaczom spójną całość.
Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i zaangażowali się w wydarzenie – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. - Za nami spotkanie, które było ciekawym doświadczeniem, bo większość uczestników dotychczas nie miało okazji uczestniczyć w artystycznej prezentacji o podobnym charakterze. Dodatkowo było to międzypokoleniowe wydarzenie, dlatego, że komiks jest formą, po którą sięgają i młodsi, i starsi czytelnicy. Pokazaliśmy, że o historii naszego miasta można opowiadać na wiele sposobów. Chcemy ją upowszechniać nie tylko w muzeum, ale wychodzić także do mieszkańców Pisza i turystów.
Poniedziałkowe spotkanie odbyło się na placu przed Muzeum Ziemi Piskiej. Aktorzy wystąpili na tle wystawy plenerowej, która powstała w ramach prac redakcyjnych nad komiksem. Słuchacze wygodnie rozsiedli się na muzealnych leżakach i przez blisko godzinę z uwagą słuchali opowieści zaczerpniętych z historii Pisza.


W publicznym czytaniu komiksu „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion” udział wzięli dr Aneta Karwowska z córką Anetą, Elżbieta Żywczyk, Elżbieta Pawłowska, Krystyna Bandera, Agnieszka Wróblewska, Franciszek Milewski, Edmund Lipnicki, Paweł Bosak i Artur Olchowy.


Fot. Muzeum Ziemi Piskiej
Opinie i komentarze

Komentarze (10)

Tradycyjne flaczki to ulubiona zupa mężczyzn w moim domu. Potrawa ta zawsze kojarzy się też z weselem, ale u nas flaczki pojawiają się też bez specjalnej okazji. Polecam mój przepis.

Jedź do wioski w Ugandzie - tam zamiast pracy będziesz miał tańce i śpiewy.

dziś chciałbym znowu się do czegoś ***ć, ale już mi się *** w głowie z tego bezrobocia i nie wiem co napisać. Tak naprawdę już psycha mi siada bo dzień za dniem leci a ja z z siusiakiem w rę ku zostałem. W pełni się skompromitowałem i nie wiem co z tym zrobić.

Młodzi wyjeżdżajcie z tej wiochy. Niech zostaną same staruchy którym nie będzie miał kto szklanki wody podać

no i pieknie ze

Komiks stał się słuchowiskiem

z okazji Światowego Dnia Czytania Komiksów

dla ludzi zyjacych z kultura

na dobre i niedobre

to swietna wiadomosc

Gdyby nie ci od motyki i fabryki to nie miałbyś za co robić te ***, pasożycie.

Edek.....ty zakompleksiony nie...Przecież tu wszyscy wystąpili społecznie. Ale ciemnota w tym Piszu. Ha, ha, ha. Wam tylko motyka i fabryka. Proponuję zamknąć wszystkie instytucje kultury w Piszu. My chętnie takich ludzi do Kolna przyjmiemy a Wy do roboty.

Społecznie a godziny pracy sobie ?społecznie to zamiast obiadku jakby przyszła i sobie zadecydowała to by było społecznie mi nie pieprz głupot a to jakii jestem *** ci do tego nie ?skąd możesz wiedzieć przecież jesteś tylko kolniakiem.Dla starców robią wszystko a dla młodych ?kiedy stadion ruszy ? Moherki już zacierają ręce na jansbork pisz hahahahaha

Zobaczcie ile kasy poszło .. a zainteresowanie ?jak się robi projekt a na nim zarabia wokol mnóstwo ,zainteresowanie tego projektu widać gołym okiem krzeseł 10 osób też.Więc Jaki jest cel robienia czegoś od miesięcy za podejrzewam kilkadziat tysięcy złotych żeby 10 ludzi z Pisza usiadło i posłuchał 3 pań i jednego pana ?wyciąganie kasy z budżetu miasta.Dla tego typu projektów mówimy nie! Można było wesprzeć domy dziecka ,opieki ,starszych,kluby sportowe ...pytam pytam kiedy gmina utworzy fundusz dla sportowców z Pisza? Nigdy bo to złodzieje ..

Cyrk w cyrku😁😄🤔

Skoro jest komiks o historii Pisza trzeba zwolnić dyżurnego historyka. Zbędny etat. Generator niepotrzebnych kosztów.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt