REKLAMA
Data dodania: 07.08.2023
Pierwsze recenzje cieszą wydawców
Ponad 100 egzemplarzy komiksu o historii Pisza trafiło już do czytelników
Komiks „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion” trafił w ręce czytelników. Już zbiera pierwsze recenzje.

Komiks „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion” jest w sprzedaży od piątku. Muzeum Ziemi Piskiej zaprezentowało go podczas specjalnego spotkania z udziałem kilkudziesięciu osób.


O finalizacji projektu z dumą mówiła dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej, która do realizacji pomysłu zaprosiła Waldemara Gruszczyńskiego i Roberta Jurgę. Pierwszy, który podjął się przygotowania scenariuszu komiksu, był gościem wydarzenia.

O kulisach powstania komiksu pisaliśmy przed premierą https://www.piszanin.pl/3,405,dyrektor-muzeum-ziemi-piskiej-o-pracach-nad-komiksowa-wersja-historii-naszego-miasta.html

Współautorzy zdradzili techniczne kulisy tworzenia komiksu - od opracowania skryptu historii Pisza przez dr Anetę Karwowską, po powstawanie rysunków, za które odpowiadał Robert Jurga i dialogów autorstwa Waldemara Gruszczyńskiego oraz pracy zespołu grafików komputerowych.

Za nami kilka miesięcy intensywnych prac, ale z efektu finalnego jesteśmy bardzo zadowoleni   mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej.  – Cieszą nas pierwsze, bardzo dobre recenzje. Myślę, że komiks po prostu warto mieć w swojej biblioteczce. Chcemy by ta forma publikacji weszła na stałe do harmonogramu prac wydawniczych Muzeum Ziemi Piskiej, bo ciekawych tematów w historii miasta nie brakuje.


Czytelnicy wysyłają na adres naszej redakcji pierwsze recenzje:

Ja ze względu na swoje doświadczenia z komiksem spodziewałam się raczej bajki – pisze pani Marta - ale to nie jest bajka. To jest fajnie napisana historia miasta w oprawie pięknej grafiki. Jestem ciekawa kontynuacji wydawnictwa. Podejrzewam, że niektóre wątki podjęte w komiksie mogą być rozszerzone na samodzielną pozycję. Na to liczę i  z pewnością sięgnę i po taką publikację.

Chciałbym żeby komiks był dostępny w ksiegarniach i miejscach turystycznych – dodaje pan Cezary – bo to doskonała alternatywa pamiątki z naszego miasta. Dobrze byłoby, gdyby dostęp do niej był szerszy.  

Komiks „Johanisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion” można kupić w kasie Muzeum Ziemi Piskiej w cenie 40 zł. Wraz z publikacją powstała limitowana seria kubków. Do wyboru są cztery grafiki nawiązujące do treści książki. Kubek kosztuje 35 zł. Zainteresowanych sprzedażą wysyłkową prosimy o kontakt mailowy na adres mzppisz@wp.pl.

Fot. MZP

Opinie i komentarze

Komentarze (9)

Dokładnie jak oni prawo pilnują jak sami są policjanci przestępcami podam przykłady z komendy w Piszu . Keden Policjant napadał na banki (napadł na 2 banki jeden w Rozogach ,drugi w Pieckach ! Następny pan policjant już były Robert z Łupek okradł sejf i był tak bezczelny że sam to zgłosił 🤣🤣 a że nagrała go kamera jak ten sejf wynosi to juz nie pomyślał (aż dziw bierze że tacy ludzie to POLICJANCI z PISZA) następnym to Pan policjant Emil z Wiartla służył w Piskiej komendzie wiele lat jako kryminalny pan Emil co robil ?otóż pan Emil kradł ludzie kochani światłowody ,tak tak pan policjant który miał łapać złodzieju sam kradł bardzo drogie światłowody. To daje światło ,wiemy jak oni działają dlatego są byli i będę nielubiani przez ludzi :) PS a po dymisji panie Niedzielski czekamy na tych prokuratury i to migiem o popełnienie przestępstwa jakim jest ujawnienie danych pacjenta.Dymisja to nie wszystko.Prawda ludzie ?prokuratura do roboty !!

Pan Niedzielski pokazał że ma klasę i za swój błąd odpowiedział dymisją tak jak się należy.To teraz nasuwa się pytanie ,bo przecież policjanci to tacy uczciwie ludzie,dbający(nękający obywateli),chamscy,łamiący prawo i igraniem na granicy prawa ,gdzie jest dymisja SZYMCZYKA ? Szymczyk *** dymisja i to natychmiast ,po wyborach bedziesz rozliczony za granatnik odpalony w komendzie wojewódzkiej policji ! SZYMCZYK z PISU do DYMISJI !!

Posła-osła wszędzie widać, tylko nie w pracy. I niech w końcu zmieni marynarkę, a tę niech wypierze.

Ja chcę tylko zwrócić uwagę pani Dyrektor Muzeum, że komiks ma w tytule:" ...miasto trojga imion". To nie jest prawdą. Miasto ma jedno imię. Wprowadzanie zaś komiksem swoich opinii nie powinno mieć miejsca.

Co tam komiks nudny .. lepsza piosenka Słoń -"pod naciskiem" .. ".. kto Ci wsadza łapy z tak wielką ochotą ?Nie dziewczyna tylko jakiś obcy facet,który mara Cię po jajach mówiąc że ma taką pracę,wolałbym żebrać o jałmużnę na głównym niż brać marne pieniądze za rolę mundurowej ku......" Słoń czekamy na następny utwór.

Witaj Piszaninie, z tej strony Słoń z wyższej szkoły robienia hałasu poł pół czekaj na kolejny koncert, już niedługo w wyremontowanym PDK, 31 luty 2k24, musisz tam być! Dzięki Pisz!

Dziękujemy zambrowiance .

mam pytanie odnośnie kubków

czy jest dostepny wariant z lecącą kaczka ?

pozdrawiam

Czy powstanie komiksu było finansowane z publicznych pieniędzy czy będzie wyłącznie ze sprzedaży?

Niech napiszą wymaluja komiks obudowie piskiego pdk 😁😄chetnie poczytam dobry by byl tez temst do kabaretu😁🤔😄

Piski PDK występuje w komiksie, bodajże na stronie 5. Tam gdzie są wyrysowane trzy miasta. W panoramie Pisza rysownik ujął piski PDK ale w wersji przed przebudową. Nie sądzę aby nie wieżył w przebudowę, raczej rysował to z pocztówki lub zdjęcia a może dawno temu.

Wierzył, Panie Dyrektorze, nie przystoi takich błędów ortograficznych.

to nie dyrektor a były prezes PEC, to wybitny ciepłownik na skalę światową...należy dodać że pełni aktualnie funkcję radnego powiatowego - bardzo mocno doradza ludziom i staroście.

Co tu dużo mówić Szymborski taki Borakami, kiedyś Borak teraz Lipnicki dziwni panowie, prowadzący dziene podwójne . Potrójne życie amanci tworzący trójkąty . Yen kto w rym był to wie świetni manipulanci. Tą władzę trzeba wytępić i rozliczyć. To Hohsztapletzy. Piszanie czas na zmiany.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt