REKLAMA
Data dodania: 06.06.2023
Podwójny jubileusz muzyczny
55 lat Społecznego Ogniska Muzycznego i 30 lat Piskiego Chóru Kameralnego
3 czerwca odbył się jubileusz 55-lecia istnienia Społecznego Ogniska Muzycznego w Piszu i 30-lecia Piskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Lecha Ostrowskiego.
Podwójny jubileusz był okazją do podsumowania dorobku muzycznego, spotkań z członkami, przyjaciółmi ale również do prezentacji dokonań na przestrzeni półwiecza.

Lech Ostrowski


Od 1945r. kształtował się obraz życia muzycznego w Piszu, a lokalna społeczność dojrzewała do coraz bardziej ambitnych dążeń związanych z rozwojem instytucji kulturalno-oświatowych - powiedział Lech Ostrowski - Jesteśmy wierni pięknej misji popularyzacji muzyki w naszym mieście. Obecnie możemy pochwalić się setkami koncertów, które odbyły się w całym regionie.
Wydarzenie poprowadził Jan Popis - muzykolog, krytyk muzyczny, redaktor muzyczny Polskiego Radia i przyjaciel Piskiego Chóru Kameralnego, którego koncerty zapowiada już od wielu lat.

Jan Popis

Historia Społecznego Ogniska Muzycznego sięga lat 60. od 1982 roku prowadzi je Lech Ostrowski. Przez te lata ognisko wypuściło 217 absolwentów. Podczas jubileuszu swoje umiejętności prezentowali obecni wychowankowie Społecznego Ogniska Muzycznego.

Obecny wychowanek Społecznego Ogniska Muzycznego

Obecny wychowanek Społecznego Ogniska Muzycznego

Najstarszy i najmłodszy absolwent Społecznego Ogniska Muzycznego

Nie zabrakło podziękowań, gratulacji i podarunków z okazji tak zaszczytnego jubileuszu.

Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski

prof. Bogdan Kołakowski (drugi od lewej) - były rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku - wieloletni przyjaciel Społecznego Ogniska Muzycznego w Piszu

Senator Małgorzata Kopiczko

Poseł Jerzy Małecki

Nie możemy dziś zapomnieć także o ludziach, którzy współtworzyli u nas życie muzyczne - nauczycielach, instruktorach, uczniach, społecznikach, działających na rzecz lokalnej kultury i uczestnikach amatorskiego ruchu artystycznego. Przy okazji wspomnień naszej drogi artystycznej, którą przemierzamy razem 55 lat i z której jesteśmy bardzo dumni, wszystkim im należą się gromkie brawa.
Braw nie zabrakło tego wieczora. Szczególnie wtedy, gdy na scenę weszli członkowie Piskiego Chóru Kameralnego w towarzystwie orkiestry smyczkowej pod kierownictwem Pauli Preuss składającej się z muzyków na co dzień grających w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej.

KLIKNIJ tutaj, by obejrzeć wykonanie Ave Maria


Zaproszeni goście mieli możliwość szczegółowo zapoznać się z historią rozwoju Społecznego Ogniska Muzycznego. Podczas jubileuszu można było bowiem zakupić książkę, napisaną przez Lecha Ostrowskiego pt. "Społeczne Ognisko Muzyczne na tle życia muzycznego miasta".


Na zakończenie uroczystości był okolicznościowy tort.Opinie i komentarze

Komentarze (8)

Same *** żydy...

A gdzie dawidek - dyrektor biura poselskiego?

W lesie chyba

Panie i panowie

szanowni internauci

skupmy się na muzyce!

55-lecie obchodzi się tylko raz w życiu

Pani Senator jakiś medal , Poseł przemawia kampania wyborcza jest ale nie widzę jeszcze księdza będzie niewiernie

zaorać piszaka. Wyprowadz się jak ci nie pasuje.

Do Piszak, tobie chłopie to iż już lekarz nie pomoże, weź się może za jakąś uczciwą robotę to i czasu nie będziesz miał na narzekanie.

Na zdjęciach nie widzę Starosty, choc jest widoczny na innych stronach internetowych. Przypadek?

Wstęgi, medale, ordery, klepanie po plecach i tak non stop przy akompaniamencie tych samych ludzi. Rzygać się chce - te miasto już jest tylko do zaorania. Młodzi - wyjeżdzajcie stąd jak najdalej, bo ratunku już nie ma. My starzy jakoś wytrzymamy, ale Was już szkoda.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt