Data dodania: 19.12.2022  |  wyświetlenia: 902
Dwutomowa pozycja MZP
Najnowszy numer Znad Pisy trafił do rąk czytelników
Piscy muzealnicy zaprezentowali najnowszy numer „Znad Pisy”. Prezentacja pisma odbyła się podczas spotkania promocyjnego.
Po rocznej przerwie, związanej z wydaniem monografii „Pisz. Historia miasta”, Muzeum Ziemi Piskiej przygotowało kolejny numer pisma „Znad Pisy”. To zbiór kilkunastu artykułów dotyczących w głównej mierze Pisza i regionu.

Promocyjne spotkanie odbyło się w piątkowy wieczór, 16 grudnia w Hotelu Joseph Conrad. Muzealnicy oficjalnie zaprezentowali pismo i rozpoczęli sprzedaż wydawnictwa.


Zebrani z dużym zainteresowaniem wysłuchali rozmowy dr Anety Karwowskiej z Adamem Płoskim na temat „Piękny – zaniedbany. Pisz oczami gości w czasach PRL”. Olsztyński historyk, który jest autorem dwóch artykułów w najnowszym piśmie, dokonał wyboru archiwalnych zdjęć naszego miasta i opracował wiele ciekawych informacji zawartych protokołach, sprawozdaniach i artykułach prasowych sprzed lat.

W charakter spotkania znakomicie wpisał się spektakl muzyczny „Autochtonka”, który odbył się w drugiej części wydarzenia. Wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz, której towarzyszył muzyk Paweł Jabłoński, zabrała słuchaczy w historyczną podróż. Program jej koncertu stanowiły ludowe pieśni z dawnych Mazur i różnych części przedwojennej Polski, zaprezentowane w nowoczesnych aranżacjach. 

Znad Pisy od poniedziałku dostępne będzie w sprzedaży w kasie Muzeum Ziemi Piskiej. Najnowszy, podwójny numer kosztuje 70 zł. Miłośnicy serii wciąż mogą nabyć poprzednie wydawnictwa. W ofercie znajduje się trzynaście książek. - zachęca dyrektor MZP, Aneta Karwowska.
Zainteresowani zakupem z wysyłką mogą kontaktować się drogą mailową – mzppisz@wp.pl.

Źródło: MZP
 
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt