REKLAMA
Data dodania: 10.10.2022
O Ameryce Łacińskiej w piskiej bibliotece
Magiczna wyprawa do Peru z Ryszardem Sobolewskim
7 października gościem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu był fotograf, podróżnik i dziennikarz Ryszard Sobolewski, którego pasją życiową są podróże po świecie, zwłaszcza po Ameryce Łacińskiej.
Moją pasją są dalekie podróże i fotografowanie. Ameryka Łacińska to mój drugi dom - mówił Ryszard Sobolewski.

Piątkowa prezentacja w bibliotece odbyła się pod hasłem "Magia Peru", podczas której podróżnik relacjonował sześć swoich wypraw do Peru, ukazując zarówno środowisko przyrodnicze kraju, jego kulturę, religię i tradycję a także kuchnię tego tajemniczego dla nas zakątka.
Podróżnik zabrał nas do słynnego Machu Picchu, Cusco, Arequipy, kanionu Colca oraz innych miejsc, pokazując wszystkim obecnym, tak inny dla nas świat. - mówi Katarzyna Sawicka, dyrektor MGBP w Piszu.-  Z każdej swojej wyprawy Sobolewski przywozi tysiące zdjęć oraz nagrania, które są podstawą późniejszych wystaw i spotkań autorskich, takich jak to w naszej bibliotece.

Feeria barw Peru dominowała na każdej fotografii, obecna była również na rekwizytach, ozdobach i gadżetach przywiezionych z wypraw. Te można było kupić na pamiątkę, by zabrać klimat Ameryki Łacińskiej do swojego domu.


Fot. MGBP w Piszu
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt