REKLAMA
Data dodania: 27.06.2022
Rekodzieło, śpiew i taniec
Jarmark św. Jana na ludową nutę
24 czerwca 2022 na Pl. Daszyńskiego w Piszu odbył się Jarmark św. Jana - patrona miasta Pisz.
Jarmark św. Jana to cykliczna impreza podczas, której już od wczesnych godzin porannych na mieszkańców i odwiedzających Pisz turystów czekają wystawcy rękodzieła, regionalnego jadła i miodów pitnych.Część artystyczną rozpoczęły występy zespołów działających przy Piskim Domu Kultury. Zespoły Piszanie, Żywioł oraz My i Ty przy akompaniamencie Wojciecha Nalewajka i Mariana Kamińskiego zaprezentowały najbardziej znane pieśni biesiadne i ludowe.Po występach lokalnych zespołów publiczność mogła podziwiać występy zaproszonych gości, a były to zespoły Liskowianki, Rostkowianki oraz zespół Wrzos z Myszyńca. Na scenie zaprezentowała się również kapela podwórkowa Wojtki, działająca przy Piskim Domu Kultury.


Gwiazdami wieczoru był polsko-białoruski zespół Hajda Banda / Гайда Банда  wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki wykonane są z młodzieńczą energią oraz z artystyczną finezją zaczerpniętą z nagrań i spotkań z dawnymi mistrzami muzyki wiejskiej.

Część koncertową zakończył występ Kapeli Braci Rejwów. Bracia grają minimalfolki, etnorejwy czerpiąc z ludowego in crudo i odnajdując współczesne brzmienia w muzyce przodków.


Na zakończenie imprezy wystąpił zespół działający w PDK Fire Fuego prezentując pokaz ognia.


Źródło: PDK
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Olo

Żadna fontanna w Piszu nie działa jedyne co działa to policja

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt