REKLAMA
Data dodania: 02.11.2021
Już wkrótce przeczytamy monografię Pisza
Kończą się prace nad książką „Pisz. Historia miasta” pod redakcją dr Anety Karwowskiej dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. Wydawana przez Muzeum Ziemi Piskiej monografia Pisza będzie dwutomową, bogato ilustrowaną pozycją, która powinna trafić do księgozbioru każdego miłośnika historii miasta i regionu.
Starania podjęte w 2019 roku z okazji 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej zakończą się wydaniem dwutomowej książki „Pisz. Historia miasta”. Do sfinalizowania projektu pozostało kilka tygodni.

Monografia powstała przy udziale historyków specjalizujących się w badaniu dziejów regionu. Na potrzeby książki Muzeum Ziemi Piskiej pozyskało wiele materiałów źródłowych, znajdujących się w zasobach polskich i niemieckich instytucji. Wykorzystano także archiwum Muzeum Ziemi Piskiej. Dołożyliśmy dużo starań, by książka była bogato ilustrowana. Z przyjemnością sięgnęliśmy do zasobów miejscowych miłośników historii: Marka Polita, Jarosława Frycza i Adama Czerkasa, którzy udostępnili ze swoich kolekcji stare zdjęcia i pocztówki Pisza. Współczesny wizerunek miasta przedstawiają z kolei urzekające zdjęcia Marcina Chojnowskiego i Piotra Mierzejewskiego.

Źródło: MZP

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Dariusz Pusz

Szukam: dawny Pisz w 100 ilustrowanych opowieściach

Mazur

Super. Chętnie kupię. Kiedy to na być w sprzedaży i gdzie?

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt