REKLAMA
Data dodania: 28.06.2021  |  wyświetlenia: 1146
Muzyczna uczta w kościelnych murach
Zgodnie z długoletnią tradycją w pierwszym tygodniu kalendarzowego lata odbywają się koncerty z cyklu „Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu”. Jak co roku gromadzą sporą rzeszę sympatyków klasycznego brzmienia. Nie inaczej było w miniony piątek, 25 czerwca.
W pierwszej części publiczność zgromadzona w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu wysłuchała utworów sakralnych (autorstwa Johanna Baptiste’a Singerbergera oraz Williama Boyce’a), w wykonaniu  Piskiego Chóru Kameralnego, dyrygowanego przez Lecha Ostrowskiego.


W dalszej części zaprezentowała się Sonic Quintet – młoda i bardzo uzdolniona generacja muzyków z Gdańska.Muzycy wykonają m.in. kompozycję W.A. Mozarta „Eine kleine Nachtmusik” oraz standardy muzyki filmowej i jazzowej w najpiękniejszych opracowaniach na kwintet smyczkowy. Wydarzenie, które poprowadził krytyk muzyczny i producent w jednej osobie – Jan Popis, było współfinansowane ze środków Gminy Pisz.


Źródło: UM Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt