REKLAMA
Data dodania: 18.01.2021
Zmiany w Muzeum Ziemi Piskiej
Spotkania muzealne w dawnej sali ślubów Ratusza Miejskiego
Muzeum Ziemi Piskiej rozszerzyło metraż, przejmując pomieszczenia po Urzędzie Stanu Cywilnego.
Muzeum Ziemi Piskiej otrzymało od gminy Pisz pomieszczenia po Urzędzie Stanu Cywilnego, który w grudniu  ubiegłego roku został przeniesiony do Urzędu Miejskiego w Piszu przy ulicy Gizewiusza. Stałe ekspozycje muzealne dalej będzie można oglądać w przyziemiach ratusza, a nowe pomieszczenia zostaną zaadoptowane do celów konferencyjno-warsztatowych.
Dawna sala ślubów będzie pełniła teraz funkcję naszej sali konferencyjnej – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – To przestronne pomieszczenie, w którym nasi goście powinni czuć się naprawdę komfortowo. Dodatkowo będziemy organizować tam wystawy czasowe. Mamy także pomysły na zagospodarowanie pozostałych pomieszczeń.

Muzeum od kilku lat zgłaszało potrzebę adaptacji nowych pomieszczeń. Po niedawnej przebudowie ekspozycji stałych, poszukiwano rozwiązań umożliwiających eksponowane wystaw czasowych. Duże zainteresowanie organizowanymi wydarzeniami także sprawiało, że muzeum robiło się za ciasne. Zresztą największe gale organizowane przez piskich muzealników odbywały się w sali widowiskowej Piskiego Domu Kultury z udziałem ponad 200 widzów.
Mam nadzieję, że po zniesieniu obostrzeń będziemy mogli zaprosić w nasze nowe progi – dodaje dr Aneta Karwowska. – W dłuższej perspektywie planowana jest adaptacja pomieszczeń, by w pełni wykorzystać potencjał, który otwiera się teraz przed naszym muzeum. Będę szukać środków zewnętrznych, które umożliwią realizację przedsięwzięć. Samo przyznanie muzeum nowych pomieszczeń to ważne wydarzenie w historii muzeum. Musimy jednak teraz stanąć na wysokości zadania i wierzę, że zrobimy to tak jak do tej pory.

Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt