REKLAMA
Data dodania: 09.07.2020  |  wyświetlenia: 1084
Wyłoniono zwycięzców XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki
Już po raz szesnasty poeci-profesjonaliści i poeci-amatorzy mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Michała Kajki, organizowanym przez Muzeum Michała Kajki w Ogródku, wspólnie z Domem Kultury w Orzyszu.
Jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego obradujące w składzie: przewodniczący: prof. dr hab. Zbigniew Chojnowski oraz członkowie: Zbigniew Fałtynowicz i Marek Zagańczyk, po zapoznaniu się z 248 zestawami wierszy postanowiło przyznać:

I nagrodę Piotrowi Piątkowi z Kołobrzegu za utwory z zestawu 201, opatrzonego godłem „pamięć zewnętrzna”,
II nagrodę Martynie Pankiewicz-Piotrowskiej z Wrocławia za utwory z zestawu 151, opatrzonego godłem jałowa ziemia, ze szczególnym wskazaniem na wiersze moja ulica oraz gra,
III nagrodę Aleksandrze Onopiuk z Nowych Litewnik za utwory z zestawu 103, opatrzonego godłem POLANA, ze szczególnym wskazaniem na liryk od słów „Gdyby czerwone maki umiały mówić”.

Ponadto jury postanowiło uhonorować:
I wyróżnieniem Grzegorza Baczewskiego z Warszawy za wiersz z zestawu 19, podpisanego godłem Książę Myszkin,
II wyróżnieniem Aleksandrę Jokiel z Bralin za wiersze z zestawu 97, opatrzonego godłem PARKAN,
III wyróżnieniem Aglaję Janczak z Warszawy za wiersze z zestawu 234, opatrzonego godłem IMPONDERABILIA.

Uwagę jurorów zwróciły również utwory tematycznie związane z życiem i twórczością patrona Konkursu, Michała Kajki. Chodzi o wiersz pt. Ćwiczenia z pamięci ułożony przez Zofię Piłasiewicz z Augustowa, ukrywającą się pod pseudonimem Polana, a także o tryptyk Z cyklu: Pamięć autorstwa Wandy Łomnickiej-Dulak z Piwnicznej-Zdrój, podpisany godłem Góralka.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt