REKLAMA
Data dodania: 22.06.2020
Rozmrozili piską kulturę. Zagan Acoustic gościem Ogniska Muzycznego.
Kultura w mieście została rozmrożona. Po kilkumiesięcznej przerwie powróciła za sprawą Piskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Lecha Ostrowskiego.
W sobotę, 20 czerwca piscy melomani po raz kolejny byli świadkiem wydarzenia muzycznego na wysokim poziomie. "Ognisko Muzyczne Swojemu Miastu" to cykl koncertów, które od wielu lat odbywają się w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu.

Lech Ostrowski - dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego

Artystów przedstawiał Jan Popis

Występ Piskiego Chóru Kameralnego

To taka nasza tradycja, że właśnie w czerwcu zapraszamy mieszkańców naszego miasta na chwilę z muzyką i to z muzyką w różnym wydaniu - klasycznym, jazzowym, popowym. Wszystko za sprawą zaproszonych gości, którzy towarzyszą chórowi w występie. W tym roku nie wyobrażałem sobie, że mogło by zabraknąć tego spotkania.
Gościem tegorocznego koncertu był zespół Zagan Acoustic.

Zespół Zagan Acoustic

Zagan Acoustic to zespół wykonujący muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Muzycy od ponad 10 lat koncertują na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Nie ma gatunku w którym nie potrafiliby się odnaleźć. Wyraziste brzmienie, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Grają zarówno klimatyczne koncerty kameralne, jak również duże przedsięwzięcia organizowane m.in. przez Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonię Kameralną Sopot, Filharmonią Łódzką, Filharmonię Szczecińską czy Filharmonią Dolnośląską.


Współorganizatorami koncertu było Starostwo Powiatowe w Piszu, Urząd Miejski w Piszu oraz Parafia św. Jana Chrzciciela w Piszu.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt