REKLAMA
Data dodania: 11.05.2020
Muzea czekają na zwiedzających
Fot. Leśniczówka Pranie
Od 6 maja wznowiły działalnośc muzea w Praniu i Ogródku, od dziś 12 maja można zwiedzać ekspozycje Muzeum Ziemi Piskiej.
W otwartych placówkach kultury do odwołania obowiązywał będzie nowy regulamin zwiedzania, wprowadzony by podnieść bezpieczeństwo gości muzeum.
Oprócz obowiązujących obostrzeń dotyczących m.in. zakrywania nosa i ust podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych środków bezpieczeństwa – mówi Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Chcemy, by osoby, które zdecydują się odwiedzić muzeum czuły się naprawdę komfortowo. Wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenia w kasie, a rano, w trakcie przerwy i przed zakończeniem pracy pracownicy będą dezynfekowali sale ekspozycyjne.
Placówka będzie otwarta od wtorku do piątku w godz. 9-11 oraz 13-15. W nowym regulaminie zwiedzania znalazł się zapis, że jednocześnie w salach ekspozycyjnych może znajdować się pięć osób, a to oznacza, że zwiedzanie grupowe i zajęcia edukacyjne są na razie niedostępne.

Od 6 maja czynne jest Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu.
Robimy wszystko, aby wizyta w Praniu było możliwie bezpieczna dla zwiedzających i pracowników muzeum, dlatego prosimy o stosowanie się do nowych zasad, które zostały wywieszone na miejscu, przed wejściem do muzeum - informuje muzeum w Praniu.
Muzeum będzie czynne przez pięć dni w tygodniu, od środy do niedzieli w godzinach 10.00-17.00.

Swą działalność wznawia również Muzeum Michała Kajki w Ogródku oraz Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu.
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt