REKLAMA
Data dodania: 06.05.2020  |  wyświetlenia: 1000
Zostań w domu i pisz wiersze - Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki
Do 15 czerwca poeci – profesjonaliści i amatorzy, mogą przesyłać swoje utwory do oceny jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki, który w tym roku zbiega się z obchodami 100. rocznicy plebiscytu na Warmii i Mazurach, a także 80. rocznicy śmierci poety z Ogródka.
W konkursie mogą brać udział wszyscy, niezależnie od przynależności do związków twórczych i stowarzyszeń, którzy na dres organizatora prześlą zestaw trzech niepublikowanych oraz nie ocenianych w innych konkursach wierszy, opatrzonych godłem (pseudonimem), w czterech kopiach.
Już po raz szesnasty zapraszamy wszystkich, którzy amatorsko i profesjonalnie tworzą poezję do dzielenia się z innymi i prezentacji własnych utworów szerokiej publiczności – mówi Michał Misztal z Muzeum Michała Kajki – Równocześnie w czasie trwającej pandemii zachęcamy wszystkich do przelewania na papier swoich uczuć, emocji, zapraszamy do ekspresji artystycznej, która pozwoli przetrwać ten trudny czas. Stąd nasze hasło #Zostańwdomu i pisz wiersze!

Prace powinny być wykonane w postaci maszynopisów lub wydruków komputerowych (rękopisy nie będą brane pod uwagę). Personalia i adres autora, również numer telefonu, ewentualnie adres mejlowy, należy dołączyć w zaklejonej kopercie opatrzonej tym samym godłem.

Zestawy będzie rozpatrywać jury w składzie: Zbigniew Chojnowski - przewodniczący, Zbigniew Fałtynowicz i Marek Zagańczyk. Wybór nagrodzonych wierszy zostanie opublikowanych w "Toposie", "Gazecie Olsztyńskiej", na stronie michalkajka.pl, w mediach społecznościowych Muzeum Michała Kajki w Ogródku.

Wiersze należy nadsyłać na adres: Dom Kultury, ul. Wojska Polskiego 5, 12-250 Orzysz, z dopiskiem "Konkurs". Dodatkowe informacje od godz. 8:00 do 16:00 pod numerem tel. 087 423 70 10 oraz na stronie michalkajka.pl
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt