REKLAMA
Data dodania: 14.01.2020  |  wyświetlenia: 1823
SOM zakończyło tegoroczny cykl koncertów bożonarodzeniowcyh
Zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki
Czas kolędowania Społecznego Ogniska Muzycznego dobiegł końca. Jak co roku w okresie bożonarodzeniowym piski zespół wystąpił z cyklem koncertów kolęd i pastorałek.
Nie można sobie wyobrazić świątecznej atmosfery bez pieśni - wzruszających kolęd czy radosnych pastorałek. Chyba nigdzie pieśni na Boże Narodzenie nie stały się czymś tak bardzo narodowym, tak dziwnie przez cały naród ukochanym i pielęgnowanym, jak w Polsce - pisał O Kolędach w 1923 r. Stanisław Dobrzycki - historyk literatury.


I tak jest, już po pierwszych dźwiękach kolędy włączamy się do wspólnego ich śpiewania, czy nas o to proszą, czy nie. Bo kolęda jest nasza wspólna, to dobro, które jednoczy, godzi i daje radość głosząc narodzenie Pana.4 stycznia Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu zainicjowało kolędowanie, wspólne kolędowanie mieszkańców naszego powiatu. Swoje koncerty grali w kościołach, świetlicach, klubach. Odwiedzili Zdory, Turośl, Wojnowo, Ruciane-Nida i Pisz.


Fot. SOM Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt