REKLAMA
Data dodania: 08.10.2019
Spotkanie autorskie Szymona Babuchowskiego
Faworyt publiczności tegorocznego Orfeusza wystąpi w Praniu
Szymon Babuchowski, laureat nagrody publiczności Orfeusz 2019, spotka się z miłośnikami poezji w Praniu.
Tomik poezji Jak daleko opublikowany przez Wydawnictwo Arcana został gorąco przyjęty przez czytelników, jury nowminowało go do VIII edycji Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego Orfeusz. Wiersz Babuchowskiego, odczytany przez Piotra Machalicę podczas gali wręczenia Orfeusza jako referencja tomiku jego poezji, dogłębnie wzruszył. Nie było wątpliwości, komu należy się tegoroczna nagroda publiczności.
Pytania Szymona Babuchowskiego należą do podstawowych i najgłębszych pytań stawianych sobie przez ludzkość od niepamiętnych czasów. Są to pytania o podróż w czasie, nieuchronność zmiany, zagadkę tożsamości, o sens i możliwość zbawienia - pisał Antonii Libera - Metafizyczna medytacja Autora nie jest jednak ani natrętna, ani abstrakcyjna. Poeta wywodzi ją zawsze z konkretu: z rzeczy, z pospolitych sytuacji i najprostszych przeżyć. Jego tom czyta się jak dziennik pokładowy okrętu, któremu na imię Egzystencja.
Szymon Babuchowski, lat 42 - poeta, dziennikarz i redaktor działu kulturalnego tygodnika "Gość Niedzielny", doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, wokalistą zespołu Dobre Ludzie. W jego dorobku artystycznym są cztery tomiki wierszy oraz dwa wybory. Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej Kościół na końcu świata. Piosenki do słów Babuchowskiego śpiewa m.in. Stanisław Soyka.

Jesienne spotkanie autorskie laureata w leśniczówce Pranie zaplanowano w sobotę 12 października na godz. 17.00.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt