REKLAMA
Data dodania: 30.09.2019  |  wyświetlenia: 4615
Zastąpił na stanowisku Agnieszkę Rainko
Ruciane-Nida: Bogusław Trupacz nowym dyrektorem Domu Kultury
Dom Kultury w Rucianem-Nidzie ma nowego dyrektora. W konkursie na szefa kultury wybrano Bogusława Trupacza.
24 września odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, podczas której bezwzględną większość głosów w konkursie na dyrektora Domu Kultury w Rucianem-Nidzie otrzymał Bogusław Trupacz. Nowy dyrektor zastąpił na stanowisku Agnieszkę Rainko.

Bogusław Trupacz ma 39 lat. Z wykształcenia nauczyciel historii. Ukończył też Studium Teatralne - warsztat reżysera, animatora kultury Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od 7 lat związany jest z kulturą w Rucianem-Nidzie. Wcześniej pełnił funkcje instruktora muzycznego w domach kultury w Orzyszu i Białej Piskiej. Prywatnie mąż i ojciec.


Zapytaliśmy nowego dyrektora o jego zawodowe plany i kierunek rozwoju ruciańskiego ośrodka kultury.


Moim zamiarem jako kierującego instytucją kultury jest przede wszystkim wypracowanie razem z twórcami, organizacjami pozarządowymi, podmiotami nieformalnymi i samorządem nowej strategii dla rozwoju kultury, która pozwoli na zdiagnozowanie potrzeb mieszkańców oraz przebywających w naszej gminie gości, turystów.

Domy kultury w małych miasteczkach stanowią centrum życia kulturalnego, ale co zrobić z gronem, które do tego życia nie włącza się. Być może ze względu na niedostosowanie ofert do potrzeb lokalnej społeczności? Jakie są pana pomysły na integrację?

Współczesny odbiorca kultury nie jest tym samym odbiorcą, co jeszcze kilka lat wcześniej. Dzieje się tak pod wpływem naporu różnych procesów globalnych, rozwoju i dostępu do szeroko pojętych mediów i technologii informatycznych. Placówki kultury muszą wychodzić naprzeciw wyzwaniom i oczekiwaniom współczesnego odbiorcy kultury, mówić językiem dla niego zrozumiałym. W budowaniu oferty kulturalnej potrzebny jest głos społeczności. Liczę na pomysły, sugestie. Wspólnie z zespołem instruktorów będziemy pracować nad atrakcyjnością programu artystycznego, aby ściągnąć do nas jak największą liczbę „nudzimisiów” i „niechcemisiów”.

A jakieś konkrety?

Na tym etapie nie chcę mówić o szczegółach, ponieważ to wkraczałoby w rewiry świata wirtualnego, a ja jestem realistą. Jeśli spotkamy się za rok, to z największą przyjemnością będę mógł opowiedzieć o tym, co udało nam się wypracować.

Jaki będzie Dom Kultury pod kierownictwem Bogusława Trupacza?


Mam takie marzenie i pragnienie jednocześnie, aby nasz dom kultury stał się miejscem dla każdego. Miejscem, w którym oderwiemy się od codzienności, zapomnimy choć na chwilę o problemach i zwyczajnie odpoczniemy. Miejscem, w którym będziemy czuć się po prostu dobrze. Marzenia się spełniają i ja w to wierzę.    

Życzymy realizacji planów, a kierunkowi rozwoju ośrodka kultury w Rucianem-Nidzie będziemy się przyglądać i przedstawiać projekty godne zainteresowania.

Dziękuję i cieszę się na tę współpracę.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt