REKLAMA
Data dodania: 28.09.2019
Chórzyści Marine Mkrtczjan z Kryształową Kulą
Vox Matris zwyciezcą ogólnopolskiego konkursu chórów
Sukces Zespołu Vox Matris w Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów w Morągu.
28 września w Morągu odbył się V Ogólnopolski Przegląd Chórów. W wydarzeniu brały udział amatorskie chóry osób dorosłych, działające w placówkach kulturalnych i oświatowych, przy stowarzyszeniach, parafiach i Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Chóry prezentowały trzy wybrane ze swojego repertuaru utwory. Jeden z nich musiał być wykonany a capella. Z uwagi na tegoroczne obchody 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, w programie prezentacji musiał także zostać zawarty utwór z repertuaru wybitnego kompozytora.

W jury zasiedli znawcy tematu, wykładowcy Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - Honorata Cybula i Jan Połowianiuk.
Miałam trochę stresu, jak zwykle - mówi kierownik zespołu Vox Matris, Marine Mkrtczjan - ale wypadliśmy naprawdę doskonale. Wykonaliśmy najtrudniejsze utwory spośród występujących zespołów. Wyszło znakomicie.
Chór Vox Matris zaśpiewał utwór "Ojcze Nasz" Stanisława Moniuszki, "Szła dzieweczka do laseczka", oraz "Piosenka jest dobra na wszystko"
Ogłaszanie werdyktu profesor Cybula rozpoczęła od słów "Piosenka jest dobra na wszystko.." - komentuje Marine Mkrtczjan - wtedy przeczuwaliśmy już, że możemy znaleźć się w gronie zwycięzców.
W przeglądzie wzięło udział 9 chórów. Nagrodą za zdobycie I miejsce była statuetka oraz 500 zł.Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt