REKLAMA
Data dodania: 03.09.2019
Wspomnienie wojny w Muzeum Ziemi Piskiej
W przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Muzeum Ziemi Piskiej otwarto wystawę Pechowa armia, inne spojrzenie na Wrzesień 1939.
Wystawę „Pechowa armia, inne spojrzenie na Wrzesień 1939” poprzedziła prelekcja Pawła Lekkiego, dziennikarza Polskiego Radia i kolekcjonera, który użyczył również część swojej kolekcji na potrzeby organizacji wystawy.

 
Zaprezentowane zdjęcia i elementy wyposażenia wojskowego z okresu II wojny światowej pokazują bohaterską postawę polskich żołnierzy w kampanii wrześniowej, a także ich trud i ofiarę złożoną Ojczyźnie - mówi Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej - Na fotografiach można zobaczyć bestialstwo wojny, ale także zachowanie najeźdźców, którzy wyszydzali pokonanych. Świadczą o tym zdjęcia tuż sprzed egzekucji, czy fotografie robione w obozach jenieckich, które trafiły na pocztówki wysyłane przez żołnierzy do rodzin w Niemczech.

Wystawę można oglądać do końca października od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Dodatkowo przygotowano specjalną ofertę dla szkolnych grup zorganizowanych, zapraszając do udziału w lekcjach muzealnych poświęconych dziejom największego konfliktu zbrojnego w historii świata. Rezerwacja terminów z kilkudniowym wyprzedzeniem pod nr tel. 87 423 22 64. 
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt