REKLAMA
Data dodania: 03.11.2009  |  wyświetlenia: 5532
Bajor z Grechutą i Koftą zaczarowali piską publiczność
Bajor z Grechutą i Koftą zaczarowali piską publiczność
Po wczorajszym wieczorze nikt nie będzie wątpił, że Michał Bajor wybitnie nadaje się do reprezentowania Grechuty i Kofty. Obecność na koncercie przyniosła wiele radości i wzruszeń w jesienny, zaduszkowy wieczór

I miał rację. Sala widowiskowa PDK, wypełniona po brzegi, nagradzała gorącymi owacjami każdą piosenkę zaśpiewaną przez opolskiego artystę. A kolejka, po album z autografem Bajora, była ogromna.

Ten niezwykły koncert odbył się w Zaduszki w Piskim Domu Kultury, a zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Miasto Jana” i współorganizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu. To piąta już edycja Koncertu Poświęconego pod hasłem "Pokolenie JP2 w hołdzie Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II”. Przed występem Bajora odbył się krótki program, oparty o nauczanie Jana Pawła II. Przypomniano słowa Ojca Świętego na temat ochrony życia nienarodzonego oraz roli rodziny we współczesnym świecie.

Dwupłytowy najnowszy album z autografem Bajora, to wspaniałe uzupełnienie domowej płytoteki.
Piosenki, które Michał Bajor śpiewał w Piszu, można usłyszeć w najnowszym dwupłytowym albumie Michała Bajora pt. "Michał Bajor - piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty". To już szesnasty krążek w dorobku artysty. Znajdziemy tu aż 26 utworów Marka Grechuty i Jonasza Kofty w interpretacji Bajora. Piski koncert był jednym z pierwszych, w ramach rozpoczętej 2 października trasy koncertowej związanej z tą płytą.   

Twórczość Marka Grechuty i Jonasza Kofty jest ponadczasowa. Stała się inspiracją i wzorem dla wielu twórców poezji śpiewanej. Dziś wielu chciałoby osiągnąć choćby ułamek sukcesu tych sławnych, nieżyjących już niestety artystów. Niewielu jest też takich, którzy mogą dumnie reprezentować Grechutę. Ale po zaduszkowym koncercie nikt nie będzie wątpił, że Michał Bajor wybitnie nadaje się do reprezentowania tych artystów. Interpretacja, zaangażowanie Bajora zachwyciły każdego jego fana, a także wzruszyła osoby postronne, ceniące sobie dorobek klasyków polskiej piosenki.

Z repertuaru Marka Grechuty piszanie mieli okazję usłyszeć między innymi "Serce", "Będziesz moją panią", "Ocalić od zapomnienia", "Nie dokazuj", "Dni, których jeszcze nie znamy", "Wiosna, ach to Ty". Wśród utworów związanych z Jonaszem Koftą znalazły się m. in. piosenki "Samba przed rozstaniem", "Podróżą każda miłość jest", "Pamiętajcie o ogrodach", "Jej portret", czy "Wakacje z blondynką"

Michał Bajor stworzył niezwykły klimat, odkrył te utwory na nowo. Pomiędzy utworami wspominał anegdoty z życia obu artystów i osób z nimi związanych. Te humorystyczne teksty pozwoliły publiczności wczuć się w klimat tamtych czasów i poznać okoliczności w jakich powstawały utwory Grechuty i Kofty. Posłuchanie tych piosenek na żywo podczas koncertu było niezwykłym doznaniem -  przyniosło wiele radości i wzruszeń w jesienny, zaduszkowy wieczór.

Podczas koncertu padły zapewnienia, że artysta powróci do Pisza w niedalekiej przyszłości. Mamy nadzieję, że obietnice się spełnią i będziemy mieli okazję posłuchać sztandarowych utworów tego wspaniałego artysty.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt