REKLAMA
Data dodania: 17.05.2019
Będzie śpiewająca noc w muzeum
Fot. Facebook/NinaNu
Przed nami Noc Muzeów - impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w godzinach nocnych. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym. Corocznie imprezę z tej okazji przygotowuje również piskie muzeum.
W tym roku Muzeum Ziemi Piskiej z okazji Nocy Muzeów zaprosiło do współpracy artystów, których zadaniem będzie zabranie słuchaczy w świat przebojów największych autorów muzyki popularnej.

W niedzielnym koncercie pt. „To co ważne” zaprezentują się Nina Nu, wokalistka i autorka tekstów, która z Muzeum Ziemi Piskiej współpracowała już w poprzednim roku, a także Jacek Mureno, aktor warszawskiego Teatru Sabat, odtwórca ról w największych musicalach prezentowanych na polskich scenach - informuje Aneta Karwowska, Dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej.
Nina Nu i Jacek Mureno śpiewają głownie w duecie, ale nie zabraknie utworów solowych. W repertuarze znajdą się piosenki, które dorobiły się miana kultowych, stały się drogowskazami i hitami czasów, nie tyko tych, w których powstały. Część utworów publiczność usłyszy w przekładzie na język polski. Wykonawcy podkreślają, że ich zadaniem, jako  artystów  jest nieść oddech, nadzieję i przypominać o tym, co jest ważne i potrzebne do dobrego życia: Przyjaźń, Miłość, Wolność, Nadzieja.

Niedzielny koncert będzie głównym punktem tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Ziemi Piskiej. Wydarzenie wpisuje się w harmonogram obchodów 50-lecia piskiego muzeum. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt