REKLAMA
Data dodania: 08.03.2019
Koncert z Okazji Dnia Kobiet
Specjalnie dla Pań - Akustyczny Plateau w Piszu
7 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu wystąpił zespół Plateau z koncertem utworów Marka Grechuty i Leonarda Cohena.
Zespół PLATEAU - autor przebojów Niebezpiecznie piękny świt, Nic nie pachnie jak Ty,  istnieje od 2000 roku. Na ich koncie znajduje się pięć płyt. Piskiej widowni zaprezentowali przekrój swoich utworów, ze szczególnym uwzględnieniem tych z Projektu Grechuta, czy ostatniego albumu W związku z Tobą.
To nasz pierwszy raz w Piszu - przywitał widzów lider zespołu Michał Szulim - kochamy Mazury! Stad pochodzi nasz gitarzysta, obecny tutaj kętrzynianin, Marcin Lizak.
Marcin Lizak - gitarzysta i akordeonista a także wirtuoz gry na pile, chłop z Mazur
I rzeczywiście, wszyscy czuli się tu, jak u siebie. Z eleganckim luzem i dużą dawka humoru urzekali widownię rockową poezją. Dowcipna konferansjerka lidera, odwaga sięgania po nietypowe instrumenty, lekkość słowa i dźwięku musiała się podobać.


Filip Jurczyszyn - basista i gitarzysta
Utwory Grechuty, kompozycje Marka Jackowskiego z Maanamu Plateau śpiewał wspólnie z piską publicznością. Jednak najwięcej było o wrażliwości, miłości i namiętności. Uczucia najbliższe sercu często odnajdują odzwierciedlenie w tekstach ich autorów. A tych doświadczył, jak sam mówił, wiele lider Plateau.
Rzucały mną o ścianę, jak workiem treningowym - relacjonował swoje damsko-męskie kontakty lider zespołu - o takich kobietach też będę śpiewał.
Michał Szulim - frontman, kompozytor
Po wakacjach ukaże się szósty album Plateau. Na krążku znajdą się utwory Leonarda Cohena, w nowym tłumaczeniu Romana Kołakowskiego i nowych aranżacjach grupy. Nie mogło zabraknąć zatem sztandarowego hitu Cohena - Tańczmy po miłości kres (Dance me to the end of love).
Chłopaki, jak to zepsujemy, to nas zabiją. Niekoniecznie umiemy to już grać. Postarajcie się. - mówił nazbyt skromnie Michał Szulim.
Postarali się, a widownia pomogła. Ten występ zostanie zapamiętany, z uwagi na śpiew, muzykę oraz nieprzeciętny humor trzech panów z zespołu. Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt