REKLAMA
Data dodania: 06.03.2019
Plateau w Piszu - koncert warty uwagi
W niezwykle kameralnym wnętrzu piskiej biblioteki wystąpi zespół, który koncertował na największych scenach w kraju - Filharmonii Narodowej, Teatrze Roma, łódzkiej Atlas Arenie, Przystanku Woodstock.
Zespół Plateau powstał w 2000 roku w podwarszawskim Wołominie. Ich drogę muzyczną zapoczątkował alternatywny, gitarowy rock, potem przyszła inspiracja kabaretem i pastiszem, by wreszcie połączyć brzmienie elektroakustyczne i teksty poetyckie. Zespół bawi się muzyką, używając nie tylko gitar, ale także np.piły do drewna, butelki czy cymbałek.

Supportował Hey, grał z Renatą Przemyk. W 2011 otwierał Przystanek Woodstock. Na najsłynniejszej ich płycie Projekt Grechuta wystąpili: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek Ostaszewski, Jacek „Budyń” Szymkiewicz i Wojciech Waglewski.

Słyną z fenomenalnych koncertów, których zagrali już ponad 750! Tym razem wystąpią z własnymi i niepowtarzalnymi wersjami utworów Leonarda Cohena, Marka Grechuty oraz Marka Jackowskiego - założyciela legendarnego Maanamu, który występował z Plateau przez ostatnie 2,5 roku swojego życia.

Koncert Plateau 7 marca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piszu. Wstęp wolny.

Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt