REKLAMA
Data dodania: 09.01.2019  |  wyświetlenia: 24235
Zagraniczne hity na piskiej scenie
Lets sing - pod takim hasłem zorganizowano I Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. 9 stycznia na scenie Piskiego Domu Kultury stanęli artyści śpiewający w języku obcym.
Znakomita wymowa, muzykalność, odpowiednia interpretacja oraz niezapomniany wyraz artystyczny - takie wymogi przed uczestnikami pierwszego konkursu piosenki w naszym mieście postawili organizatorzy - Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym i Szkoła Podstawowa w Trzonkach.
Celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie nauki języka angielskiego oraz promowanie aktywności twórczej wśród uczniów - mówi Małgorzata Kakowska, nauczycielka j.angielskiego ze SP w Kotle Dużym - angielski doskonale brzmi w piosence, a większość wokalistów podkreśla, że po angielsku śpiewa się lepiej niż po polsku. Oczywiście jeśli język jest dobrze znany. Jak widać nasi uczestnicy też nie mają z tym problemów.
Wyłonieni w eliminacjach szkolnych młodzi wokaliści rywalizowali o tytuł zwycięzcy powiatowego w kategorii solista lub w duetach. Werdykt należał do jury w składzie: Katarzyna Alicka - Dyrektor British School w Piszu, Katarzyna Sobiech, Dyrektor PDK w Piszu, Monika Gajewska - ekspert języka angielskiego, Ewa Szwajka - przedstawiciel wydawnictwa językowego Nowa Era oraz Damian Kaczyński - muzyk, organista Parafii p.w. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu, prowadzący Scholę dziecięcą Magnificat.
Jestem zaskoczona i ucieszona, że uczestnicy tak dobrze posługują się językiem angielskim - mówi Katarzyna Alicka - oczywiście nie każdy na tym samym poziomie, bo zdarzały się potknięcia, ale nie było ich wiele. Trzeba podkreślić, że konkurs obcojęzyczny, to dodatkowy stres. Oprócz dbałości o melodię i rytm, trzeba zapamiętać angielski tekst - często długi i skomplikowany. Brawo dla zwycięzców, którzy zaprezentowali się doskonale.
Nagrodzeni w kategorii solistów:
I miejsce - Amelia Szyszkowska, SP1 Pisz
II miejsce - Aleksandra Ruchała, SP Biała Piska
III miejsce - Maja Bałdyga, SP1 Pisz
Wyróżnienie - Julia Klima, SP Trzonki

Nagrodzeni w kategorii duety:
I miejsce - Julia Danielska i Gabriela Trupacz, OSM w Piszu
II miejsce - Iwona Witkowska i Zofia Lasowy, OSM w Piszu
III miejsce - Natalia Majewska i Julia Zawadzka, SP Liski

Organizatorzy zapowiadają kontynuację konkursu w przyszłym roku. Już dziś zachęcają chętnych do treningu - językowego i wokalnego.
 
I miejsce w kategorii solo - Amelia Szyszkowska (SP1 Pisz), utwór Radioactive / Imagine Dragons

I miejsce w kategorii duet - Gabriela Trupacz i Julia Danielska (OSMPisz), utwór Colors of the Wind
 

 

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt