Data dodania: 10.05.2018  |  wyświetlenia: 1465
Wykład w piątek 11 maja PDK
Bogusław Wołoszański gościem Muzeum Ziemi Piskiej
Bogusław Wołoszański - polski dziennikarz, prawnik i popularyzator historii, autor wielu książek o tematyce historycznej. Pomysłodawca oraz autor kultowego programu telewizyjnego i radiowego „Sensacje XX wieku”, autor scenariusza serialu Tajemnica Twierdzy Szyfrów będzie gościem Muzeum Ziemi Piskiej z okazji Jubileuszu Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dwa lata trwały moje rozmowy z panem Wołoszańskim - mówi dr Aneta Karwowska, Dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej - nalegałam, naciskałam, wyznaczane terminy spotkania były przekładane, ale wreszcie się udało. Bogusław Wołoszański to człowiek-historia, osoba posiadająca rozległą wiedzę, i co najważniejsze, umiejąca ją w sposób niezwykle interesujący przekazać. Czy to nie doskonały gość na taki jubileusz?

Wizyta Bogusława Wołoszańskiego wiąże się z przygotowywanym w naszych okolicach odcinkiem programu telewizyjnego Tajna historia XX wieku. Zapomniany front wielkiej wojny czyli działania wojenne 1914-1918 na polskich ziemiach - tak oficjalnie brzmi tytuł piątkowego wykładu, ale jak zaznacza dyrektor muzeum, tematyka może wykroczyć poza ramy tytułu. Bogusław Wołoszański znany jest z tego, że anegdotami z historii naszego kraju sypie jak z rękawa.

Tajna historia XX wieku

Bezpłatne wejściówki na spotkanie z Wołoszańskim rozeszły się pierwszego dnia. Sala PDK ma komplet widzów. Istnieje jeszcze możliwość obejrzenia wykładu z telebimu wystawionego tego dnia w kawiarence okazjonalnej PDK. Ilość miejsc jest również ograniczona. 

Po wykładzie będzie możliwość zakupu publikacji Bogusława Wołoszańskiego wraz z jego autografem.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt