Data dodania: 16.02.2018  |  wyświetlenia: 4708
Główną imprezą 2018 będzie wyścig o fotel burmistrza
Koncertowo, sportowo, ale z pewnością pod publiczkę
Co przyniesie 2018? To pytanie stawialiśmy sobie wraz z jego nadejściem 1 stycznia. Tymczasem na horyzoncie marzec.Część z życzeń już udało nam się spełnić, wiele jeszcze jest w trakcie realizacji. A jaki to będzie rok dla Pisza? Na pewno przełomowy, pamiętajmy w tym roku wybory samorządowe.

Czy nastąpi zmiana władzy? Być może, ale kontrkandydatów Andrzeja Szymborskiego na fotel burmistrza miasta jeszcze nie widać. Z obserwacji świata polityki, również tej lokalnej wynika, że wyścig rozpocznie się nie wcześniej niż trzy miesiące przez finałem. Do tego czasu kandydaci zazwyczaj milczą, zbierają siły, argumenty, rozpoczynają analizę obietnic obecnego włodarza i szykują się do rozliczeń. A obecny burmistrz? Czy ma do zaproponowania coś nowego? Zobaczymy niebawem.

Wiadomo co czeka nas, jeśli chodzi o wydarzenia kulturalno - sportowe, w 2018 roku. Szału oczywiście nie będzie, ale wybór owszem.

W marcu historycznie. Trzeci miesiąc roku rozpocznie się Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, potem - 8 marca wystawa "Kobiety w Powstaniu" przygotowana przez Muzeum Ziemi Piskiej. Będzie także koncert ku pamięci Żołnierzy Wyklętych - to propozycja PDK.

Kwiecień - na sportowo. Ruszy XXIII edycja Piskiej Ligi Koszykówki (XIII Memoriał Świdra i Cinka) oraz IV Kolorowy Bieg Charytatywny.

Maj - Piska Majówka, tradycyjny już Polonez na Placu Daszyńskiego. Wierszowisko w PDK, Piknik Przedszkolaka oraz Piskie Biegi Uliczne.

Czerwiec - Dzień Dziecka, Noc Świętojańska, Piski Przegląd Form Teatralnych, Jarmark św. Jana oraz Mistrzostwa Pisza w Grze w Kapsle. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to impreza dla dzieci czy dorosłych. Trudno dziś znaleźć dzieci grające w kapsle, chyba że w jakiejś aplikacji na tablecie. Nie wiadomo więc jak młode pokolenie podejdzie do retro-propozycji MGOSiR.

Lipiec - Regaty Windsurfingowe o Puchar Jeziora Roś oraz Pisz Music Festiwal. Formuła tego festiwalu jest już nieco zużyta. W pamięci pozostają nadal świetne występy znanych zespołów na piskiej scenie oraz duże pieniądze na ich gaże. Czy warto było? Czy rok wyborów wpłynie na wybór jakichkolwiek gwiazd? Czy jednak będzie skromnie, jak zwykle ostatnio?

Sierpień - imprezowy. Hip-Hop Pisz 2018, BMX Skate JAM PISZ i Myśliwskie Smaki 2018.

Wrzesień - Dożynki, Narodowe Czytanie oraz II Piska Noc Kabaretowa

Październik - edukacyjnie - z magistrami w roli głównej. Nagrody, wyróżnienia dla najlepszych podczas obchodów gminnych Dnia Edukacji Narodowej.

Listopad -  Obchody Święta Niepodległości - 100 rocznica, Festiwal Piosenki Polskiej w PDK. WYBORY - i tu teatr, kabaret oraz wyścigi w łączonej formule. Wyścig po władzę, pieniądze, a może też w służbie społecznej? Będą nowe przyjaźnie, stare waśnie i przypadkowe znajomości. Nie zabraknie obiecanek bez pokrycia i miejmy nadzieję obietnic wartych realizacji.

Grudzień - Mikołajki, Kiermasz Bożonarodzeniowy, Wieczór Kolęd i Poezji.

To na razie tyle. Jeśli dla kogoś mało, to radzimy poczekać. W połowie roku pojawią się występy publiczne nowych gwiazd piskiej sceny politycznej.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt