Data dodania: 16.09.2017  |  wyświetlenia: 9291
Doktor Kudrzycki opowiadał o Piszu, jako mieście pogranicza
Dr hab. Zbigniew Kudrzycki był prelegentem podczas pierwszego po wakacyjnej przerwie wydarzenia w Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu, które odbyło się w piątek 15 września. W ten sposób Muzeum rozpoczęło drugą część obchodów Jubileuszu Pisza.

Specjalista z zakresu najnowszej historii Polski oraz dziejów Mazur przygotował ciekawy wykład zatytułowany „Pogranicze mazowiecko-pruskie na przestrzeni dziejów ze szczególnym uwzględnieniem Pisza”. Kudrzycki omówił wydarzenia z dziejów Pisza i okolic, które miały istotny wpływ na historię Polski, a także kształtowanie się pogranicza mazowiecko-pruskiego na przestrzeni dziejów i zachodzące na nim procesy społeczne.

Spotkanie umilił występ wokalistki Zuzanny Nalewajek. Nastolatka jest laureatką ogólnopolskich konkursów i festiwali. Przygodę z muzyką rozpoczęła w piskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia, następnie uczyła się w szkole II stopnia w Olsztynie, a  za kilka tygodni rozpocznie studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt