REKLAMA
Data dodania: 27.07.2009
Chorzy na bluesa
Chorzy na bluesa
W sobotni wieczór na placu przy Piskim Domu Kultury zebrali się miłośnicy rockowo-bluesowych brzmień. Na scenie amfiteatru zagrali Graf Hotel, Blue Sounds i Nocna Zmiana Bluesa.

W sobotni wieczór na placu przy Piskim Domu Kultury zebrali się miłośnicy rockowo-bluesowych brzmień. Na scenie amfiteatru zagrali Graf Hotel, Blue Sounds i Nocna Zmiana Bluesa.

Jako pierwsi, przed publicznością, zaprezentowali się piszanie z zespołu Graf Hotel. Zespół wykonał swoje autorskie piosenki, dobrze już znane piskiej publiczności jak "Wszystko o Tobie" czy "Za Tobą". Nie zabrakło również coverów Led  Zepplin czy Jimiego Hendrixa.

Czy wiecie co to jest? - pytał publiczność Sławek Wierzcholski
W magiczny i lekko nostalgiczny nastrój wprowadziła słuchaczy Joanna Karkoszka, wokalistka zespołu Blue Sounds, który pojawił się na scenie po chłopakach z Graf Hotel. Piosenkarka czarowała publiczność ciepłą i głęboką barwą głosu oraz pełnymi emocji tekstami wykonywanych utworów.

Zespół Blue Sounds zaprezentował słuchaczom piosenki z debiutanckiej płyty formacji "Tak naprawdę to wszystko z miłości..."
 - Wierzę, że wszystko, co czynimy, czynimy z miłości. Tylko pozornie wydaje nam się, że tworzymy ze złości, bólu czy smutku - tak, na stronie internetowej Blue Sounds, tytuł płyty wyjaśnia Joanna Karkoszka.

O 21:00 na scenę wszedł Sławek Wierzcholski z zespołem Nocna Zmiana Bluesa. Polska legenda bluesa zenergetyzowała cały amfiteatr. Wielkimi oklaskami nagradzano każdą harmonijkową solówkę wokalisty.

Piska publiczność śpiewała piosenki razem z zespołem, kiedy spadł ulewny deszcz i wypłoszył większość słuchaczy. Ci, którzy zostali bawili się dalej przy najbardziej znanych utworach Nocnej Zmiany Bluesa i piosenkach z nowej płyty. Muzyka była tak energetyczna, że niektórych porwała do tańca.

- Dziękuję wszystkim, którzy nie mogą się powstrzymać i tańczą pod sceną przy naszej muzyce. To znaczy, że wy i my czujemy ten sam rytm - mówił ze sceny Sławek Wierzcholski.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt