Data dodania: 28.10.2016  |  wyświetlenia: 26821
Na skwerze między Dworcową, a Grunwaldzką stanął kolorowy kogut
Młodzi Piszanie, którzy uczestniczyli w projekcie pod nazwą Zmiana przez wymianę międzykulturową, odsłonili w Piszu kolorowego koguta na pamiątkę pobytu w słonecznej Portugalii.

Projekt realizowany był przez piski MGOPS. Młodzi ludzie wyjechali na staż do portugalskiego miasta Barcelos. Tam pracowali w restauracjach i uczyli się języka angielskiego. Figurka kolorowego koguta jest ikoną tego miasta, więc piszanie chcieli mieć na miejscu pamiątkę pobytu.

Na happeningu obecni byli burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu Lech Borak, Elwira Świetlicka dyrektor MGOPS w Piszu. Do Pisza przyjechali również uczestnicy podobnego projektu z Orzysza i Ostrowii Mazowieckiej.

Figura stoi na skwerze między ulicami Dworcową i Grunwaldzką. Jest wykonana z utwardzonego mocnym klejem styropianu. Pisz, to nie słoneczne Barcelos, więc jeśli ktoś chce zwiedzić kolorowego koguta, musi się pospieszyć.

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt