REKLAMA
Data dodania: 17.07.2009  |  wyświetlenia: 7299
Opera, musicale i bordowa muszka
Opera, musicale i bordowa muszka
Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej przyjechały po czterech latach ponownie do Pisza. Wczorajszym późnym popołudniem artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne na scenie amfiteatru Piskiego Domu Kultury.

Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej przyjechały po czterech latach ponownie do Pisza. Wczorajszym późnym popołudniem artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne na scenie amfiteatru PDK.

W koncercie zatytułowanym „W krainie uśmiechu” Kazimierz Kowalski (bas) i jego goście: Małgorzata Kulińska (sopran), Andrzej Jurkiewicz (tenor), Andrzej Niemierowicz (baryton), Ewa Szpakowska (fortepian) wykonali najpiękniejsze i najbardziej popularne arie przeprowadzając nas przez magiczny świat takich utworów scenicznych jak: „Straszny Dwór”, „Cyrulik Sewilski”, „Księżniczka Czardasza”, „Kraina Uśmiechu”, „Baron Cygański”, „Skrzypek na Dachu”, „May Fair Lady”.

Był to popis doskonałych umiejętności wokalnych łodzkich artystów. Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w swoim występie udowodniły, że mają wspaniały kontakt z publicznością. Artyści zachęcali zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania najbardziej znanych melodii. Małgorzata Kulińska porwała do tańca jednego z panów siedzących w pierwszym rzędzie, a Andrzej Niemirski wystąpił w bordowej muszce, którą kupił cztery lata temu w jednym ze sklepików na Placu Daszyńskiego. Podobno od tamtej pory często ją zakłada na wystepach i wspomina o jej piskim pochodzeniu.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt