REKLAMA
Data dodania: 05.06.2024
Delegacja Powiatu Piskiego odwiedziła Kreis Schleswig Flensburg
W dniach 26-29 maja, delegacja Powiatu Piskiego uczestniczyła w wizycie partnerskiej w niemieckim samorządzie Kreisu Schleswig Flensburg. Wyjazd odbył się na zaproszenie starosty Kreisu, dr Wolfganga Buschmanna. Stronę polską reprezentowali starosta Andrzej Nowicki, wicestarosta Jerzy Małecki, przewodnicząca Rady Powiatu Irena Jatkowska oraz członkowie Zarządu, Lidia Borys- Dymczyk i Rafał Dąbrowski.
Celem wizyty była nie tylko intensyfikacja relacji partnerskich, ale też omówienie propozycji wspólnych działań, w tym w szczególności skierowanych do młodzieży obu regionów. Przedstawiciele Powiatu Piskiego i Kreisu Schleswig Flensburg rozmawiali o możliwościach organizacji wymiany młodzieżowej oraz dzielenia się doświadczeniami między placówkami oświatowymi. Rozmowy były okazją do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć obu samorządów oraz zidentyfikowania obszarów, w których możliwa jest dalsza współpraca. Obie strony wyraziły chęć kontynuowania dialogu i podejmowania wspólnych inicjatyw, które mogą przyczynić się m.in. do nawiązania relacji i podejmowania wspólnych działań między młodzieżą obu regionów partnerskich.

Wizyta zakończyła się pozytywnymi deklaracjami obu samorządów, a uczestnicy podkreślali, że tego typu spotkania są kluczowe dla budowania trwałych i owocnych relacji międzynarodowych.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt