REKLAMA
Data dodania: 19.04.2024
70 Sesja Rady Powiatu Pisz
W czwartek 18 kwietnia odbyła się ostatnia 70 sesja VI kadencji Rady Powiatu Pisz. W dotychczasowej historii samorządu szczebla powiatowego była to najdłuższa kadencja. Wydłużenie mijającej kadencji związane było z wprowadzoną reformą samorządu terytorialnego.
W trakcie pięciu lat i sześciu miesięcy Radni przegłosowali 379 uchwał, oraz rozpatrzyli kilkaset interpelacji i zapytań. Zapoznali się także z licznymi raportami. Podczas kończącej obecną kadencję Rady Powiatu Piskiego sesji obok zaplanowywanego porządku obrad był czas na podziękowania oraz słowa wdzięczności za minione lata pracy i życzenia na kolejne lata. W przypadku 10 radnych, przerwa w pracy samorządowca potrwa do początku maja, kiedy to zostanie zwołane pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady. Mandaty radnych ponownie obejmą: Dąbrowski Rafał, Rosiński Andrzej, Lidia Borys-Dymczyk, Marek Wysocki, Dariusz Smakosz, Irena Jatkowska, Andrzej Górski, Waldemar Brenda, Marek Ziółkowski i Andrzej Nowicki. W składzie Rady znajdą się także: Adam Trzonkowski, Iwona Piechowska, Tomasz Sulima, Jerzy Małecki, Tomasz Florczyk, Elwira Świetlicka i Mariusz Klisiatys.


Kończąca się kadencja Rady Powiatu Pisz naznaczona została także tragedią. W czerwcu minionego roku nagła śmierć zabrała Radnego Łukasza Borysa. Człowieka, który swoim zaangażowaniem, poświęceniem oraz empatią na potrzeby lokalnej społeczności stanowił wzór godny naśladowania.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt