REKLAMA
Data dodania: 08.11.2023
Samorządowiec 25-lecia
W uznaniu szczególnych zasług podczas służby na rzecz społeczności lokalnych oraz w 25. rocznicę usamorządowienia wspólnot powiatowych(…) ta sentencja uzasadnienia Honorowego Tytułu „Samorządowiec 25-lecia 1999 – 2023” w pełni oddaje przesłanie przyświecające przyznaniu staroście piskiemu Andrzejowi Nowickiemu tytułu „Samorządowiec 25-lecia”. Uroczystego wręczenia tytułu przyznanego na podstawie uchwały Związku Powiatów Polskich dokonał w dniu 26 października, podczas XLII sesji Rady Powiatu Pisz, Rudolf Borusiewicz, Dyrektor Biura ZPP.
Jak wskazał pan Rudolf Borusiewicz w laudacji nadania tytułu:  

„W rocznicę 25-lecia usamorządowienia wspólnot powiatowych Zarząd Związku Powiatów Polskich (…) zauważył, że starosta Andrzej Nowicki, 25 lat, można powiedzieć, jest na służbie powiatowej. Radny, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, wiceprzewodniczący Rady, wicestarosta, starosta, w międzyczasie jeszcze drugą kadencję w Zarządzie Związku Powiatów Polskich. No i nie pozostało nic innego tylko podjąć stosowną uchwałę 20 września 2023 w sprawie nadania honorowego tytułu „Samorządowiec 25-lecia”. (…) Zarząd Powiatów Polskich nadaje panu Andrzejowi Nowickiemu tytuł „Samorządowiec 25-lecia 1999-2023”.

Starosta Andrzej Nowicki dziękując za wyróżnienie wspomniał o początkach funkcjonowania samorządu powiatowego w powiecie piskim: „Jestem wzruszony, ponieważ mimo wszystko te 25 lat to kawał czasu, ale tego czasu nie byłoby bez Związku Powiatów Polskich, bez udziału radnych każdej kadencji, z którymi, sądzę, miałem bardzo dobre kontakty i nasza współpraca, jak pokazuje ta kadencja, jeżeli powiem, że jest wzorowa, to się nie pomylę. Bardzo dziękuję Radzie, że zauważa pracę Zarządu, w tym moją – Starosty. Za to bardzo dziękuję. (…) 1999 rok to był początek, to była trudna droga. Budowały się powiaty, budowały się wspólnoty (powiatowe – red.), a my w ten czas nie mieliśmy wiedzy co to będzie, jak to będzie działało. Funkcjonuje już gmina, jest burmistrz, jest wójt, oni są przygotowani, dostali majątek, dostali wszystko to, co jest potrzebne do rządzenia. Myśmy dostali tylko akt, nie tylko, aż akt powołania, który odebrał Marek Konopka (sprawujący wówczas funkcję Starosty Powiatu Piskiego – red.) na Zamku Królewskim. Tak tworzyliśmy Powiat”.

Wyróżnienie, które otrzymał starosta, jak wskazał Rudolf Borusiewicz, jest wyrazem uhonorowania długoletnich samorządowców, których codzienna praca wpłynęła na umocnienie się powiatów jako poziomu jednostki samorządu terytorialnego.

Przypominamy, że jest to kolejne wyróżnienie starosty Andrzeja Nowickiego nadane przez ZPP. W 2019 r. starosta został wyróżniony medalem „Bene Meritus Powiatom” – Słusznie zasłużony. Medal, ustanowiony w 2019 r. z okazji 20-lecia ZPP, jest nagrodą przyznawaną przez Związek Powiatów Polskich za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów, w tym przede wszystkim wpływające na podniesienie poziomu życia mieszkańców, a także w uznaniu zasług na rzecz ZPP.

Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt