REKLAMA
Data dodania: 27.10.2023
II konferencja Światowy dzień zdrowia psychicznego
W październiku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji 25 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu odbyła się powiatowa konferencja poruszająca zagadnienia związane z szeroko rozumianym dobrostanem psychicznym. To już drugie wydarzenie organizowane przez Powiat Piski z myślą o stworzeniu przestrzeni wymiany doświadczeń i inspiracji osób wspomagających uczniów w skutecznym mierzeniu się z różnymi wyzwaniami, jakie niesie współczesne życie szkolne i prywatne.
W konferencji wzięli udział nauczyciele, wychowawcy, psycholodzy, dyrektorzy i pracownicy jednostek gminnych i powiatowych z terenu powiatu piskiego, ełckiego i mrągowskiego oraz przedstawiciele kuratorium oświaty i ośrodka doskonalenia nauczycieli a także reprezentanci służb mundurowych oraz środowiska medycznego.

Powiat Piski reprezentowali starosta Andrzej Nowicki oraz wicestarosta Marek Wysocki, którzy dziękując dyrektorkom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piszu za wkład w przygotowanie wydarzenia, zgodnie podkreślili potrzebę intensywnych działań na rzecz wsparcia kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, w tym uczniów placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Piski.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt