REKLAMA
Data dodania: 08.10.2023
Ponad 3,7 mln zł na doposażenie i adaptację piskiego SOR-u
Janusz Cieszyński, Minister Cyfryzacji wraz z Senator Małgorzatą Kopiczko oraz Posłem Jerzym Małeckim przekazali w środę, 20 września Dyrektorowi SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu Markowi Skarzyńskiemu promesę na doposażenie i adaptację pomieszczeń SOR w ramach SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu. Wnioskowana przez SP ZOZ w Piszu kwota – wartość projektu 3 747 332 zł zostanie w 100% pokryta z rządowego funduszu medycznego. Warto podkreślić, iż piski SOR jest jednym z czterech w naszym województwie, które uzyskały wsparcie finansowe na doposażenie i modernizację. Wartym odnotowania jest również fakt, iż wniosek uzyskał najwyższą ocenę w naszym województwie.
Otwierając spotkanie Starosta Piski Andrzej Nowicki wyraził przede wszystkim radość oraz dumę, iż szpital w Piszu kolejny raz został zauważony oraz doceniony, co przekłada się na kolejne wsparcie finansowe, a tym samym rozwój. Wskazał również, iż placówka medyczna jest jedną z najważniejszych instytucji powiatowych, która od lat jest wspierana, a samorząd powiatowy zgodnie i jednomyślnie stawia na rozwój tej instytucji, a tym samym wzrost bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piskiego.

W spotkaniu uczestniczyli także etatowy członek Zarządu Powiatu w Piszu dr Waldemar Brenda, Naczelna Pielęgniarka SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu dr Małgorzata Karpińska-Karwowska, dr Andrzej Górski będący jednocześnie Radnym Powiatu Pisz oraz koordynator SOR-u dr Michał Okuniewski wraz z pracownikami.

Pozyskane w ramach projektu pieniądze posłużą przede wszystkim unowocześnieniu diagnostyki szpitalnej – wymieniony zostanie tomograf, a oddział ratunkowy zostanie doposażony w nowoczesny sprzęt ratujący życie.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt