Data dodania: 24.04.2019  |  wyświetlenia: 3010
Koncert arii operowych na piskiej scenie. Kulturalny początek weekendu
W najbliższy piątek, 26 kwietnia w Piskim Domu Kultury wystąpi Grupa Operowa Sonori Ensemble z koncertem najwspanialszych arii operowych.
Pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzyką klasyczną przygotowało sześciu znakomitych śpiewaków – solistów scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Popisom śpiewaków towarzyszyć będzie wirtuozowska, brawurowa gra fortepianowa.

Gala Operowo-Operetkowa w wykonaniu artystów Grupy Operowej Sonori Ensemble to występ, podczas którego zabrzmią czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe, pieśni neapolitańskie i popularne piosenki.
W programie najsłynniejsze sceny z oper: Carmen Opowieści Hoffmanna, Lakme, Rigoletto i wiele innych, a także wiedeńskie przeboje operetkowe, jak Księżniczka Czardasza, Zemsta nietoperza czy Wesoła wdówka. Nie zabraknie także wirtuozowskich popisów pianistycznych oraz słowa wiążącego - zapewniają organizatorzy.
Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie ponad 300 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.bilety online: Kupbilecik pod linkiem: https://www.kupbilecik.pl/impreza-35752-grupa.operowa.sonori.ensemble.pisz.html

Zadanie konkursowe (archiwum)
Na czytelników czekają podwójne wejściówki na koncert. Aby je otrzymać należy udostępnić artykuł a w dniu 25 kwietnia o godz. 19.00 zadzwonić do redakcji Piszanina pod numer 799-077-399 i podać hasło Opera w Piszu. Czekamy!
Regulamin konkursu
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt