Data dodania: 04.06.2012
Jubilat uczcił swoje urodziny skutecznym karnym
Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek formą błysnęli piłkarze Znicza Biała Piska. Trzecia drużyna IV ligi rozstrzelała outsidera ligi Tęczę Biskupiec. Okazuje się jednak, że wygrana 7:1 może okazać się pyrrusowym zwycięstwem

Dlaczego? Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej przyznał odebrał trzy punkty podopiecznym Jana Pupka, przyznając walkower Romincie. Otóż w wygranym przez Znicz meczu w Gołdapi (sobota 26 maja – red.) wystąpił nieuprawniony zawodnik. Na dwie minuty przed końcem pojedynku na placu gry pojawił się debiutujący w „seniorach” Michał Zieliński. Niestety, młody zawodnik, wcześniej w rozgrywkach juniorskich otrzymał cztery żółte kartki, co w myśl przepisów oznacza pauzę. Z sytuacji skorzystała prowadząca dwójka – Sokół Ostróda ( przypieczętował awans do III ligi) oraz Płomień Ełk, który „odjechał” Zniczowi na cztery punkty. Właśnie z „płomiennymi” zagrają kolejny wyjazdowy mecz piłkarze z Białej Piskiej. Tylko w przypadku wywalczenia trzech punktów beniaminek IV ligi pozostanie w walce o III ligę.

Receptą na sukces będzie m.in. dobra skuteczność, którą Znicz zaimponował w minioną sobotę, podczas starcia z Tęczą Biskupiec. Po dwa gole zdobyli: Konrad Radzikowski, Maciej Kierznowski oraz Karol Janik (oba z rzutów karnych). Wynik ustalił Wojciech Strychalski, kapitalnym uderzeniem z 20 m. w samo okienko.

Cenny punkt wywalczyła ekipa Mazura Pisz, która zremisowała 1:1 w Mikołajkach z Kłobukiem. W szeregach zespołu Adama Ożarowskiego, po dłuższej przerwie pojawił się Paweł Kolator. Goście wyszli na prowadzenie w 27 minucie, kiedy sędzia wskazał na „wapno” po faulu obrońcy Kłobuka na Łukaszu Rejmentowskim. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się obchodzący w minioną sobotę swoje 20-te urodziny Sebastian Poświata, dla którego był to ósmy gol w sezonie. Niecały kwadrans później gospodarze wyrównali za sprawą Adama Marcinkiewicza. Do ostatniego gwizdka zespół z Mikołajek posiadał zdecydowaną przewagę, jednak umiejętna gra piskiego defensywy zapewniła jedno oczko Mazurowi.

Miłym akcentem zakończyli sezon, występujący drugi rok z rzędu w A – klasie, piłkarze Fortuny. Podopieczni Wojciecha Sieruty pokonali 4:2 Pogoń Ryn. Wyjazdowy triumf zapewnił zawodnikom z Rucianego – Nidy piątą lokatę w tabeli. Za nimi uplasowały się Śniardwy Orzysz, które niestety przegrały 1:3 z Jurandem Barciany.

Znicz Biała Piska – Tęcza Biskupiec 7:1 (3:1)

1:0 – Radzikowski (7)
2:0 – Maciej Kierznowski (13)
2:1 – Dzierbicki (27)
3:1 – Maciej Kierznowski (44)
4:1 – Janik (64 k)
5:1 – Radzikowski (72)
6:1 – Janik (78 k)
7:1 – Strychalski (83)

Znicz: Szyszko (60 Pisowodzki) – Zawalich, Piwko, Leonik (65 Lutrzykowski), Wyszyński (78 Żbikowski), Zaczkowski, Mąka, Strychalski, Maciej Kierznowski, Janik, Radzikowski

Tęcza: Sznar – Balcerzak, Ostrowski, Chyczewski, Sudan, Ocias, S. Biedka, Siwik (16 Rybkiewicz), T. Adamczyk (46 Chahoud), Rzońca (70 Andruszkiewicz), Dzierbicki