Data dodania: 21.05.2012
Sprawa awansu i spadku pozostaje wciąż otwarta
Jedna jaskółka nie czyni wiosny
Podsumowując ostatni pojedynek Mazura Pisz przychodzi na myśl tylko jedna rzecz – niestety wszystko wróciło do "normy". Ubiegłotygodniowe zwycięstwo z Granicą miało być początkiem marszu w górę tabeli. Skąd przypuszczenia?

Kolejny rywal – GLKS Jonkowo, to outsider tabeli, następna w kolejce Polonia Lidzbark Warmiński też do potentatów nie należy. Jednak jak głosi stare przysłowie „nie wolno lekceważyć rywala”. Inne sportowe porzekadło mówi, że nie należy dopisywać sobie punktów przed pierwszym gwizdkiem. Kto wie, być te dwie rzeczy, plus wąska kadra przesądziły o kolejnej wyjazdowej porażce podopiecznych Adama Ożarowskiego. Pewnym pocieszeniem jest niski wymiar kary (przegrana 0:1), w porównaniu do meczu w Bartoszycach i w Łazdojach (odpowiednio 1:10 i 2:7). A jeszcze w poprzednim sezonie, piszanie specjalizowali się w grze na obcym terenie...

Na dobrą drogę wrócił walczący o awans do III ligi Znicz Biała Piska. Trzecia drużyna tabeli pokonała u siebie 2:1 groźną Pisę Barczewo. Triumf o tyle cenny, ponieważ w składzie podolsztyńskiej ekipy znajduje się kilku graczy o wyrobionej marce na Warmii i Mazurach m.in. Sebastian Spychała, Jacek Gabrusewicz i Jarosław Kaszuba. Na trafienie Malanowskiego (14 minuta) podopieczni Jana Pupka odpowiedzieli golami Macieja Kierznowskiego (27 minuta) i Karola Janika (71 minuta).

Trwa fatalna passa Śniardw. Po porażkach ze Startem Kruklanki (3:5), Pogonią Ryn (0:2) orzyszanie przegrali na wyjeździe 0:2 z Pojezierzem Prostki. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 64 minucie. Patrycjusz Dymek przebiegł z futbolówką ponad 50 metrów, a następnie silnym strzałem pokonał Patryka Kleczkowskiego. Goście odkryli się, za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Niestety, na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem moment nieuwagi defensywy zielono – niebieskich wykorzystał Damian Miller, który po raz drugi „użądlił” podopiecznych Bartłomieja Koniecko.

Rewelacyjnie spisująca się wiosną Fortuna Ruciane – Nida została zatrzymana przez Salęt Boże. Drużyna Wojciecha Sieruty przegrała na wyjeździe 1:2. Honorowego gola zdobył Sebastian Sęk.

Znicz Biała Piska – Pisa Barczewo 2:1 (1:1)
0:1 – Malanowski (14)
1:1 – Maciej Kierznowski (27)
2:1 – Janik (71)

Znicz: Szyszko – Uszyński, Wyszyński (88 Zaczkowski), Leonik, Piwko, Lutrzykowski, Janik, Strychalski (59 Zawalich), Maciej Kierznowski (66 Mąka), Radzikowski, Tuttas

Pisa: Karkulowski – Sajnach, D. Maciążek (38 Jarząbek), Jarząbek. Maciążek, Michałowski, Gabrusewicz, Kostrubski, Czerwiński, Bruchalski (75 Rodzeński), Spychała, Malanowski (80 Kaszuba)