Data dodania: 24.04.2012
Śniardwy Orzysz zatopione w Rucianem - Nidzie
Aż cztery bramki padły w derbowym pojedynku A-klasy pomiędzy Fortuną Ruciane – Nida, a Śniardwami Orzysz.

Wszystkie cztery były dziełem podopiecznych Wojciecha Sieruty. Dwa trafienia zaliczył Kamil Maciorowski, natomiast po jednym golu dołożyli Sebastian Sęk i Ernest Wygnał. Losy meczu rozstrzygnęły się w przeciągu pierwszych czternastu minut. W tym czasie golkiper gości - Paweł Kubrowski, aż trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki, po ewidentnych błędach obrony Śniardw. Sytuacji nie zmieniło także wejście na boisko lidera orzyszan Piotra Talagi. Mało tego, na niecały kwadrans przed końcowym gwizdkiem, gospodarze, dzięki skutecznej „jedenastce”, zdobyli czwartą bramkę.

Jeszcze skuteczniejsi byli piłkarze Znicza Biała Piska, którzy nie dali szans walczącej o utrzymanie w szeregach czwartoligowców – Polonii Pasłęk. Lider rozgrywek „ukąsił” swoich rywali pięciokrotnie. Festiwal strzelecki zaczął, jeszcze przed przerwą, piękną „główką” Karol Janik. Po wznowieniu gry ten sam zawodnik, po fantastycznym uderzeniu w prawy górny róg, podwyższył na 2:0. O tym, że stałe fragmenty gry to znak firmowy podopiecznych Jana Pupka przekonali Dawid Radkiewicz i Tomasz Tuttas. Popularny „Dzidek” precyzyjnie dośrodkował na głowę najskuteczniejszego strzelca Znicza, któremu nie pozostało nic innego, jak pokonać Hyza. Chwilę później kolejny gol głową – autorem Wojciech Strychalski. Przysłowiowy „gwóźdź do trumny” wbił Maciej Kierznowski. Napastnik z Białej Piskiej urządził sobie „slalom gigant” między obrońcami golami, ustalając rezultat na 5:0.

Emocji nie zabrakło także w Piszu, gdzie Mazur podejmował Warmię Olsztyn. Cztery minuty przed zejściem do szatni Sebastian Poświata wykorzystał rzut karny. Gdy gospodarze myślami byli już na przerwie, olsztynianie wyrównali. Trybuny stadionu przy ulicy Mickiewicza ponownie „ożyły” w 63 minucie, za sprawą Błażeja Gutowskiego, który najpierw wygrał pojedynek biegowy z defensorami Warmii, a następnie pokonał bramkarza gości. Radość piszan nie trwała długo, ponieważ w 70 minucie Oleśko pokonał Turolskiego. Mazur za wszelką cenę dążył do zgarnięcia trzech punktów, lecz wynik nie uległ zmianie.

Znicz Biała Piska – Polonia Pasłęk 5:0 (1:0)

1:0, 2:0 – Janik (43,49), 3:0 – Tuttas (51), 4:0 – Strychalski (56), 5:0 – Maciej Kierznowski (62)

Znicz: Szyszko – Uszyński (74 Laszkowski), Wyszyński (70 Leonik), Piwko, Zaczkowski, Janik (81 Mąka), Zawalich, Strychalski (77 Lutrzykowski), Maciej Kierznowski, Tuttas, Radkiewicz

Polonia: Hyz – Kurhan, Wołczecki, Rozpędowski (60 Załucki), Rogowski, Ratajczak, Lenarczyk, Augustyńczyk, Lenart, D. Wielgat (60 Cywiński), Kussy (60 Liszewski)

Mazur Pisz – Warmia Olsztyn 2:2 (1:1)

1:0 Poświata (41 karny), 1:1 – Woźniak (45), 2:1 – Gutowski (63), 2:2 – Oleśko (70)

Mazur: Turolski – Poświata, Barański, Skrzecz, Żbikowski, Choiński (75 Jastrzębski), Obrycki, Wiśniewski, Ł. Rejmentowski, Gutowski, Trześniewski (85 Cumach)

Victoria Bartoszyce – Łyna Sępopol 2:1

Fortuna Ruciane – Nida – Śniardwy Orzysz 4:0 (3:0) 2 Maciorowski, Sęk, E. Wygnał

Fortuna: Skrajny – Szmigiel, Sieruta (74 Olszak), Krystkiewicz, Niecikowski (30 H. Wygnał), Józefczuk, K. Wygnał, Kowalczyk (80 Wierzbicki), Maciorowski, E. Wygnał, Sęk

Śniardwy: Kleczkowski – Plaga (25 Talaga), Gredel, Kosiorek (65 Mikucki), B. Tomaszewski, Czaplicki, Szymanowski, F. Tomaszewski, Ciecierski (25 Rzodkiewicz), Duchnowski (55 Ogórek), Ślęzak