Data dodania: 11.04.2012
Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze Mazura Pisz wreszcie zdobyli jeden punkt
Orlęta nie odleciały Mazurowi
Udostępnij artykuł na Facebooku
Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze Mazura Pisz wreszcie zdobyli jeden punkt. Zdobycz o tyle cenna, bo wywalczona w pojedynku z wiceliderem ligi okręgowej – Orlętami Reszel.

Remis piszanom zapewnił na pięć minut przed końcowym gwizdkiem Sebastian Poświata. Wcześniej z prowadzenia, po strzale Mateusza Kozonia, cieszyła się drużyna prowadzona przez Mariusza Jałoszewskiego.

Podopieczni Adama Ożarowskiego wyszli na czwartkowy pojedynek z mocnym postanowieniem rewanżu za porażkę 1:5 w rundzie jesiennej. Z kolei goście na pewno mieli w pamięci ubiegłotygodniową porażkę 0:3 z Victorią Bartoszyce. Efekt? Dobre, szybkie, ciekawe, obfitujące w wiele akcji podbramkowych widowisko. Piłkarze obu ekip, niczym wytrawni bokserzy rozpoczęli wymianę ciosów, której efektem były groźne strzały z jednej jak i drugiej strony. Gospodarze mogli objąć prowadzenie m.in. po główce Rafała Trześniewskiego. Chwilę później, w podobnej sytuacji, piłka po uderzeniu Łukasza Rejmentowskiego przeszła nad bramką. Orlęta nie pozostawały dłużne – po jednej z kontr gości, Adam Obrycki przeciął piłkę zmierzającą w kierunku bramki.

Po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się do graczy z Reszla. Po niefortunnej interwencji Łukasza Barańskiego, piłkę przejął Mateusz Kozoń. Napastnik wicelidera rozgrywek przebiegł z piłką kilka metrów, i w pełnym biegu pokonał bezradnego w tej sytuacji Turolskiego.

Strata gola nie podcięła skrzydeł Mazurowi, wręcz przeciwnie podziałała jak kubeł zimnej wody. Około 84 minuty bezmyślne zagranie obrońcy gości powinno dać Mazurowi wyrównanie, jednak piłka zamiast przekroczyć linię bramkową „zatańczyła” tuż przed nią. Kilka sekund później wynik brzmiał 1:1. Po faulu golkipera Orląt na Błażeju Gutowskim sędzia wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się etatowy wykonawca „jedenastek” Sebastian Poświata.

Piszanon najwyraźniej jedno „oczko” nie wystarczało, ponieważ nadal szturmowali połowę gości. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu…Gwoli sprawiedliwości trzeba odnotować dwie akcje, po których reszelanie strzelili gole. W obu przypadku sędziowie dopatrzyli się jednak spalonego. Warto zaznaczyć, iż po raz kolejny przygotowano atrakcje dla kibiców. Tym razem, przy zakupie biletu każdy z widzów otrzymywał specjalny kupon, uprawniający do udziału w konkursie. Szczęśliwcy, których numerki, zostały wylosowane otrzymali koszulki z logo klubu. Oprócz tego kibice wybrali gracza meczu, którym został Maciej Turolski.

Mazur Pisz – Orlęta Reszel 1:1

Mazur: Maciej Turolski – Sebastian Poświata, Łukasz Barański, Marcin Rejmentowski, Piotr Żbikowski, Adam Obrycki (88’ Mateusz Łosiak), Karol Wiśniewski, Norbert Choiński (67’ Patryk Zach), Łukasz Rejmentowski, Rafał Trześniewski (73’ Wojciech Cumach), Błażej Gutowski