REKLAMA
Data dodania: 12.02.2024
Rywalizowało 6 drużyn
Turniej pamięci Ernesta Banacha
10 lutego odbył się III Memoriał Imienia Ernesta Banacha o Puchar Burmistrza Pisza.
W turnieju wzięło udział 6 drużyn. I choć każda z drużyn walczyła w duchu sportowym, to w odróżnieniu od innych zawodów, w tym nie chodziło o zwycięstwo, ale o coś więcej.
Najważniejsza w tym turnieju była pamięć o naszym bohaterze. W taki sposób oddajemy hołd naszemu małemu "Wielkiemu" kapitanowi. - komentują organizatorzy.

Wyniki:
1 Miejski Klub Sportowy Rominta Gołdap
2 KS Mazur Pisz I
3 Salos Ełk 2015
4 ZNICZ 1954 Biała Piska znicz
5 KS "Żagiel" Piecki
6 KS Mazur Pisz II


Nagrodę najwszechstronniejszego zawodnika turnieju z rąk fundatora - Jana Pupka otrzymał Różański Aaron z Rominty Gołdap


Najlepszy zawodnik: Bartłomiej Szmigiel ( Mazur Pisz )


Najlepszy strzelec: Radzikowski Oskar ( Znicz Biała Piska )


Najlepszy bramkarz: Mańkowski Miłosz ( Rominta Gołdap )


Organizatorami wydarzenia była Gmin Pisz, Klub Sportowy Mazur Pisz i MGOSiR w Piszu

Źródło: Mazur Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Kolega z wolności

Wiekac prawilniak to jeszcze robi w urzędzie?

Ernest Złoty chłopak

Spoczywaj w pokoju młody ,dzielny,odważny człowieku.Rodzina ,przyjaciele i my Polacy nigdy nie zapomnimy o Twojej bezinteresownej pomocy.CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM!!

Jan

większość ma go dość

Kleofas

Kto wygra wybory, podobno sondaże mówią, że Szymbor out

Stasiek

jesteś w wielkim błędzie, władza lokalna jest partnerem dla różnych podmiotów. To może być władza centralna, prywatne podmioty gospodarcze, państwowe spółki. Tam, gdzie jest interes społeczny, a przełożenie tej linii energetycznej nim jest, to burmistrz reprezentujący mieszkańców miał nie tylko prawo, ale równie obowiązek żeby z taką inicjatywą wyjść. Jeśli Szymborski budował w takim miejscu port miał również obowiązek zapewnić bezpieczne podejście do niego. Nie zrobił tego wtedy, nie robi tego teraz. Puszczenie kabla pod rzeką to nie są jakieś potężne pieniądze. Należało o tym z Polską Grupą Energetyczną rozmawiać, partycypować w części kosztów i rozwiązać problem. J

Andrzej Ꝣ

Stasiek zgadzam się w znacznej części twojej wypowiedzi jednak co dotyczy linii energetycznych przebiegających nad rzeką Pisą to Szymborski ma tyle do powiedzenia co żyd za okupacji. Przepraszam za porównanie nie mam zamiaru nikogo obrażać nie ja te powiedzenie wymyśliłem. Ja tylko je cytuję.

Stasiek

Kilka lat już minęło od wypadku. Zginął młody człowiek. Ewidentnie ten młody człowiek zginął dlatego, że wybudowano port, a nie zapewniono bezpiecznego podejścia do niego. Dlaczego Szymborski nie pojął żadnych działań, żeby kable wysokiego napięcia było położone pod dnem rzeki. Minęły lata, a ta linia stanowi dalej śmiertelne zagrożenie. Po wybetonowaniu cała rzeka Pisa jest śmiertelnym zagrożeniem. Szymborski miał miliony na PDK, na port, na betonowanie rzeki, ale ułamka procenta wydatkowanych pieniędzy nie miał na likwidację śmiertelnych zagrożeń. Z cynicznym uśmieszkiem lansuje się na bólu i tragedii, zamiast podejmować działania żeby do takich tragedii nigdy nie dochodziło. Obrzydliwe. Czas go odesłać na emeryturę.

Kurkowski

Może nie na temat ale czy wiecie że dziś chciałem zarejestrować się do ortopedy w Piszu i dostałem termina na maj 2024. Zadzwoniłem do Kolna początek kwietnia i tu szok A dzwoniłem do Giżycka gdzie jest inny sposób zarządzania ośrodkiem i tadam wizyta 15 lutego godzina 14 sympatyczna pani tu też szok wypytała o kilka szczegółów podała informacje co zabrać itd i że zaprasza 15 minut przed czasem bo musi przeprowadzić wywiad ewentualnie pomoże przy wynikach. Można można tylko trzeba mieć głowę w zarządzaniu. Czemu pisze bo wybory w kwietniu czy Pisz wybierze znów zgrane mordy czy może jednak kogoś kto chce wstrząsnąć miastem.

sas

Było zadzwonić do Czadu przyjmują od ręki , albo Kanapka mogła cię wyleczyć.

jozek

Czy wiecie ze były konsultacje z żeglarzami piskimi w sprawie lokalizacji portu? Oczywiście z obecnym burmistrzem. No i ci żeglarze wydali opinie ze ta lokalizacja jest zła, ze względu na most. A efekt konsultacji widać na obrazku. O bezpieczeństwie nikt nie pomyślał. Efekt ? Musiał zginąć młody? Nie musiał. Gdyby ktoś pomyślał o zagrożeniach. Myśle ze powinna była wydać opinie również straż pożarna a czy była to jest w papierach.

Jola

Co zrobił p.Szymborski dla bezpieczeństwa na rzece Pisie. NIC!

Wszystko zabetonowane. O wypadek i nieszczęście bardzo łatwo. A p.Szymborski przychodzi i głupawo się uśmiecha.

Zośka

Wybetonowane źle,niewybetonowa też źle do Kolna się przeprowadźcie.

podstawy

"Udzielając pierwszej pomocy ratownik powinien w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo swoje, a następnie ratowanego i świadków zdarzenia."

sas

Do czego pijesz ty pi/./zdo .

Andrzej Ꝣ

W tym turnieju uważam, że wyniki są mniej ważne. Liczy się pamięć o młodym sportowcu i jego postawie w trudnej chwili życia innych ludzi.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt