Data dodania: 22.01.2022
Porażka TSK Roś Pisz w 19 kolejce II ligi grupy B
Koszykarze z Radomia pokonali naszych 78:70
Koszykarskie emocje sobotniego popołudnia za nami. Doping kibiców nie pomógł piszanom dopisać punktów za zwycięstwo do ligowej tabeli. TSK Roś Pisz uległ Kolejarzowi Basket Radom 70:78.
Oczekiwania naszych były duże, argumentów na korzyść piszan kilka, w tym gra przed własną publicznością. Niestety, doping kibiców nie pomógł Jeziorowcom pokonać drużyny z Radomia, choć do zwycięstwa nie brakowało wiele. Kilka lepiej wykonanych wolnych i moglibyśmy świętować sukces.

Drużyna z Radomia przyjechała pewna swego, po zwycięstwo. Prawie dwudziestopnktowa przewaga nad piszanami w pierwszym spotkaniu (101:82) dawała im nadzieje, że i tym razem rywal ulegnie, co stało się faktem. Kolejarz wychodził na boisko z jasno postawionym celem, jakim jest walka o play offy (bilans: osiem zwycięstw, dziewięć porażek). Zadanie zrealizował.

Już I kwarta meczu pokazała, ze to my będziemy tym, który goni, a nie ucieka. Przewaga gości 26:19. Po II kwarcie piszanie schodzili z sześciopunktową stratą do Kolejarza Radom (37:43). III kwarta to przełamanie piszan, wreszcie! - szybsza gra, celniejsze wolne zadecydowały o wyrównaniu spotkania na 56:56.

Transmisja Live z meczu TSK Roś Pisz vs Kolejarz Basket Radom

Nadzieja obudziła się w zawodnikach i w publiczności, która liczyła na podobny scenariusz spotkania, jak ten, który zaserwowali Jeziorowcy w ostatnim meczu w Piszu. Przypomnijmy, trzy dogrywki zadecydowały wówczas o zwycięstwie naszych nad MUKS Piaseczno. Niestety, powtórki nie było.

Już pierwsza minuta IV kwarty pokazała, że może nie uda się pokonać Radomia. W końcówce drugiej goście odskoczyli na 5 punktów. Na minutę do końca prowadzili już 10-cioma punktami. Ostatecznie piszanie ulegli Kolejarzowi Radom 70:78.
Dobrze grają, ale przegrywają - komentują kibice - Widać szybkość akcji, przejmowanie piłki- profesjonalizm. Ale to, co z pozoru wydaje się najprostsze - rzuty wolne - to nadal ich pięta Achillesa. Do boju panowie!