Data dodania: 28.11.2021
TSK Roś Pisz - Isetia Erzurum Warszawa 85:80
Zła passa przełamana. TSK Roś pokonał przed własną publicznością mocną drużynę
Małymi krokami do przodu. Zła passa została przełamana. W sobotnim spotkaniu koszykarze TSK Roś Pisz pokonali przed własną publicznością szóstą drużynę tabeli Isetia Erzurum Warszawa 85:80.
To był ważny mecz. Do udowodnienia było wiele, a bagaż zebranych dotychczas doświadczeń nie poprawiał nastrojów. 11 porażek potrafi zdemotywować nawet najbardziej pracowitych graczy. Dodatkowo piszanie grali w osłabieniu. Szergi TSK Roś Pisz opuścił Szymon Ćwikliński.
Oglądając jego poczynania, widać było, że dawał z siebie nie 100, a 110% zaangażowania. Grał koncertowo, tak więc kwestią czasu była propozycja z wyżej notowanej drużyny. Tak też się stało – zgłosił się I-ligowy SKS Starogard Gdański. - komentuje klub.
Isetia to będzie trudny rywal - mówili przed meczem gracze - Warszawianie znajdują się na fali wznoszącej, o czym świadczy ubiegłotygodniowe zwycięstwo (88:84) nad ówczesnym liderem tabeli Żubrami Chorten Białystok. Triumf nad wyżej notowanym przeciwnikiem, w dodatku odniesiony po dogrywce, na pewno dodał podopiecznym Teohara Mollova pewności siebie.

Zapis transmisji na żywo Piszanina: TSK Roś Pisz - Isetia Erzrum

Na szczęście prognozy nie sprawdziły się. Fala wznosząca warszawskiego klubu opadła. Isetia uległa piskiej drużynie. Ostatni mecz w tym roku grany przed własną publicznością, nie mógł zakończyć się lepiej.

Piszanie od początku gry pokazali dobrą grę, utrzymując kilku punktową przewagę nad rywalem. III kwarta była bardzo wyrównana, rywale niebezpiecznie zbliżyli się wynikiem do zespołu z Pisza. Ostatnia kwarta pokazała, że TSK ROś nie odda zwycięstwa - odbił na 10 punktów. Jednak emocji w końcowych sekundach nie brakowało. Isetia Erzurum Warszawa zbliżyła się na 3 punkty i mogło być gorąco. Na szczęście Roś wywalczył rzuty wolne, dzięki czemu odbił się na 2 punkty. Pokonał mocnego rywala 85:80.

Co za mecz! Co za emocje! Wygrywamy z Isetia Erzurum Warszawa 85:80!