Data dodania: 03.10.2018  |  wyświetlenia: 1916
VI Otwarte Mistrzowstwa Łomży Młodzików i Dzieci
Zawodnicy z Pisza z 9 medalami Mistrzostw Taekwondo Olimpijskiego
Fot. Stanisław Zduniak
29 września w Łomży odbyły się VI Otwarte Mistrzowstwa Łomży Taekwondo Olimpijskiego Młodzików i Dzieci. W zawodach brali udział reprezentanci klubów z regionu północno-wschodniej Polski. O puchar prezydenta miasta walczyło około 60 zawodników, wśród nich niewielka reprezentacja z Pisza.
Dla taekwondzistów start w zawodach był okazją do wywalczenia sobie dobrej pozycji startowej przed czekającymi ich kolejnymi wyzwaniami w Pucharze Polski. Turniej zakładał sprawdzian sprawnościowy dzieci, polegający na pomiarze szybkości i mocy oraz pierwsze pojedynki młodych taekwondzistów.

W rywalizacji wzięli udział reprezentanci Pisza. Wychowankowie PMOS i PKT zdobyli aż 9 medali. Dwóch zawodników i jedna zawodniczka - ta skromna ekipa pokazała niezwykłą sprawność i doskonałe umiejętności walki.

Patrycja Borkowska zdobyła 3 medale, w tym 2 złote w konkurencjach sprawnościowych i 1 brązowy w walce.

Jakub Młynarczyk przywiózł 2 złote medale w konkurencjach sprawnościowych i 1 złoty w walce.


Dariusz Jastrzębski zdobył złoty i srebrny medal w konkurencjach sprawnościowych i brązowy w walce.

 
To ogromna satysfakcja, patrząc na tych młodych sportowców - mówi Stanisław Zduniak, trener, dyrektor PMOS Pisz - zaskoczyli postawą. Jestem bardzo dumny. Gratuluję.
Za kilka dni - 5 października na Mistrzostwa Polski w Taekwondo wyjeżdża Angelika Wiśniewska. To doświadczona już piska taekwondzistka. Zdobywczyni medali rangi ogólnopolskiej.
To talent wybitny, spotykany bardzo rzadko - mówi Stanisław Zduniak - trzeba zrobić wszystko, by pomóc jej sie rozwinąć. Nie ukrywam, że w sporcie potrzeba pieniędzy. Dlatego szukam sponsorów na starty dla tych uzdolnionych sportowców. Oni są najlepszą wizytówka naszego miasta, gminy i powiatu.
Angelika Wiśniewska i Stanisław Zduniak
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt