Data dodania: 27.11.2017
MSK Roś z sukcesami w Mistrzostwach Województwa
Sukcesem zakończyły się starty zawodników MKS ROŚ PISZ. W Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w pływaniu podopieczni trenera Wojciecha Waszkiewicza wywalczyli aż 8 medali.

W miniony weekend w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w pływaniu oraz Mistrzostwa Polski 11-12 latków. Zawodnicy piskiego klubu pływackiego zaprezentowali doskonałą formę. Kilkukrotnie stawali na podium.

W kategorii wiekowej 10 lat i młodsi liderem okazał się Adrian Malinowski, który dwukrotnie zdobył złoto, raz brąz. Koronnym dystansem zawodnika MKS ROŚ okazało się 50 metrów stylem dowolnym, które pokonał w czasie 35.67, pokonanie 50 metrów stylem grzbietowym zajęło mu 44.66 sekund.  W kategorii 200m stylem dowolnym z czasem 3,06.63 zajął III miejsce.

Foto Facebook
Liderem w grupie 11-latków okazał się Maciej Waszkiewicz, zdobywca złotego medalu na 400 metrów stylem dowolnym, vicelider na 200 metrów stylem klasycznym i zdobywca III miejsca na dystansie 1500 metrów w stylu dowolnym.

W kategorii 12 lat dwa medale wywalczył Dawid Kwiatkowski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym.
Źródło:Facebook