Data dodania: 22.10.2016  |  wyświetlenia: 22104
II Mazury Cup: Piszanie zagrają o finał!
Zwycięstwo nad kadrą województwa podlaskiego dało reprezentantom TSK Roś Pisz awans do najlepszej czwórki turnieju II Mazury Cup, który odbywa się w Piszu. W półfinale, zaplanowanym na godz. 20, piszanie zmierzą się z Żubrami Białystok.

Cel minimum, czyli awans do najlepszej czwórki turnieju, osiągnęli nastoletni koszykarze TSK Roś Pisz, którzy reprezentują klub w drugiej edycji towarzyskich rozgrywek o Puchar Burmistrza Pisza. W sobotnie popołudnie piszanie pokonali kadrę województwa podlaskiego 64:56, dzięki czemu zajęli 2. miejsce w grupie B. Mecz decydował o dalszych losach obu ekip, więc stawka była naprawdę wysoka. Piszanie udanie rozpoczęli rywalizację, trafiając dwa rzuty za 3 punkty i od razu wyszli na prowadzenie. Do przerwy osiągnęli 10-punktową przewagę i kontrolowali przebieg gry. Rywali nieco zbliżyli się do nich dopiero w końcówce, gdy spotkanie było już rozstrzygnięte.

Zwycięstwo nad kadrą województwa podlaskiego było drugą sobotnią wygraną piszan. Przed południem TSK Roś pokonało SPK Białystok. W piątek gospodarze ulegli Probasket Mińsk Mazowiecki. Zespół z Mazowsza wygrał zmagania w grupie B i liczy się w walce o zwycięstwo w turnieju. Półfinały zostaną rozegrane w sobotni wieczór w hali Gimnazjum nr 1. Nastolatkowie z TSK Roś Pisz na boisko wybiegną o godz. 20, a ich rywalem będą Żubry Białystok.

Wygrana da awans do finału zaplanowanego w niedzielę o godz. 13. Jeśli gospodarzom nie uda się pokonać kolejnego zespołu z Podlasia, jutro pozostanie im walka o 3. miejsce o godz. 11.30.

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt